שתף קטע נבחר

גלנט בנה בית נוסף במושב "בניגוד לתקנות"

הרמטכ"ל המיועד בנה בית בעמיקם, רשם אותו על שם בנו והשכיר אותו כשהבן - היום חייל - היה קטין. עורך דינם של השכנים: "המינהל קובע שהמושב יחליט אם מותר לבנות בית לממשיך קטין ותקנון עמיקם אוסר זאת בפירוש". מקורבי האלוף: "גלנט הבן משכיר את הבית כמו שכולם עושים - וזה בסדר גמור"

מקורבי הרמטכ"ל המיועד, האלוף יואב גלנט, מסבירים שוב ושוב כי "האחוזה" שהוא מחזיק במושב עמיקם היא הנכס היחיד שבבעלותו. אולם, מבדיקת ynet עולה כי משפחתו מחזיקה בבית נוסף בהרחבה של המושב. הבית רשום על שם בנו של גלנט שהיה נער בזמן בנייתו, וכיום משרת ביחידה מובחרת. הבית צמוד לשטח הווילה.

 

 

"מדובר בקומבינה מקובלת במושבים", אומר ל-ynet אחד השכנים של גלנט. 

 


הבית שמשכירה משפחת גלנט (צילום: תני גולדשטיין)

 

"האנשים בונים בית ועושים הרחבה ורושמים אותה על שם ילד קטן שיש לו עוד המון שנים לגור בבית של ההורים ומשכירים אותם. הבית הזה מושכר כבר המון שנים". 

 

אולם לא כולם מקבלים זאת בהבנה: "תקנון המינהל קובע כי בן ממשיך יכול להיות קטין רק במידה שתקנון המושב מאשר זאת, אך תקנון עמיקם קובע בפירוש כי בן ממשיך יכול להיות רק אדם בוגר שיכול לטפל במשק", אומר עורך הדין שחר בן עמי המייצג את השכנים שעתרו נגד האלוף. "לכן, אם אכן גלנט בנה את הבית כשבנו היה קטין, הוא נתן פרשנות מרחיבה וגמישה לחוק ולנהלי מינהל מקרקעי ישראל במטרה לקבל הטבה נדל"נית".

 

מקורביו של גלנט אומרים כי "סיפור ההשכרה הוא עוד ניסיון אחד מני רבים של אנשים שמסוכסכים עם גלנט בגלל סיבות קטנוניות 'ללכלך' אותו. גלנט הבן משכיר את הבית כמו שכולם עושים - וזה בסדר גמור".

 

"סכסוך אדמות שהפך לבעיה לאומית"

תושבי עמיקם אינם נהנים מהקרקס התקשורתי המתחולל סביבם מאז שגלנט מועמד לתפקיד הרמטכ"ל. "באנו לפה בשביל למצוא שקט ומחכים שגלנט יתמנה או לא יתמנה כדי שהשקט יחזור", אומרת אחת השכנות.

 

היא מוסיפה: "לי כמו לרוב התושבים כאן אין קשר לא עם גלנט ולא עם היריבים שלו, וממש לא אכפת לי מי יהיה הרמטכ"ל הבא. רק שיעזבו אותנו כבר בשקט".

 

משיחות עם חברי המושב עולה כי הסכסוך שעורר את הסערה אינו קשור כלל לשטח שהוא מחזיק בו. "אחד מחברי המושב מחזיק עדר פרות בשטח שקיומו מפריע לחברים אחרים", מספר חבר במושב.

 

"גלנט היה פעם שותף של אותו רפתן בעדר אחר שנמצא בכלל בקיבוץ בצפון. בין גלנט לבין הרפתן יש אחווה גברית כזאת כמו שמקובל בין מושבניקים, וזה הספיק כדי לסכסך את גלנט עם כל השכנים של הרפתן. תבדוק אצל משפחת גלקין למשל, שעומדים מאחורי חצי מההשתלחויות בגלנט, ותראה שהם עצמם פלשו לשטח ציבורי".

 

"זה לא סכסוך שכנים"

רם גלקין, אחד מבני המשפחה, מסר בתגובה: "אכן, בבית של אחותי, כמו בהרבה מהבתים, יש שטח קטן של צמחייה שנמצא בין השטח הרשמי שלה ובין הכביש, ואפשר להגדיר אותה כפולשת לסבך שיחים של מטר וחצי. אבל להשוות את זה לפלישה של 'האציל על הגבעה' גלנט - זאת פשוט בדיחה.

 

לדבריו, "'ההאשמה' שאנחנו 'השתנקרנו' על גלנט בגלל הסכסוך שלו עם חברינו הרפתן היא נכונה. הבעיה היא ש'ההשתנקרות' שלנו מוצדקת מכיוון שלא מדובר בסכסוך שכנים אלא בשטח שגלנט גזל ממדינת ישראל מתחת לאפם של מנהל מקרקעי ישראל והוועדות התכנוניות".

 

עורך דינו של גלנט סירב להגיב לידיעה. את תגובת משפחת גלנט לא היה ניתן להשיג.

 

המידע הראשוני לידיעה התקבל באמצעות הדואר האדום


פורסם לראשונה 23/01/2011 15:10

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ביתו של גלנט בעמיקם
צילום: ג'ורג' גינסברג
מומלצים