שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מנכ"לית חדשה מונתה למשרד להגנת הסביבה
  אלונה שפר-קארו שימשה בעבר כמנכ"ל ארגון הגג חיים וסביבה. זו הפעם הראשונה שבתפקיד מנכ"ל המשרד יעמוד אדם שמגיע מארגוני הסביבה

  מנכ"לית חדשה למשרד להגנת הסביבה: השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן, החליט למנות לתפקיד את מי ששימשה עד כה כראש המטה שלו - עו"ד אלונה שפר-קארו, זאת פחות מעשרה ימים לאחר הודעת הפרישה של ד"ר יוסי ענבר, ששימש כמנכ"ל המשרד במשך כשנה וחצי.

   

  הצטרפו לעמוד הפייסבוק של ynet

    

  עד למינויה לתפקיד ראש מטה השר, שימשה שפר קארו מנכ"ל ארגון הגג חיים וסביבה ולפני כן שימשה כעורכת דין בכירה בארגון הסביבתי "אדם, טבע ודין". שפר קארו, נשואה + 3, בעלת תואר שני במשפטים מאוניברסיטת תל אביב.

   

  בשל עברה המקצועי והיותה פעילה בולטת בארגוני הסביבה עד כה, נחשב מינויה של שפר קארו לתפקיד מנכ"לית המשרד ליוצא דופן. עם מינויה לתפקיד ראש המטה השר, בחודש מאי 2009, גברו ההערכות כי היחסים בין לשכת השר להגנת הסביבה לארגוני הסביבה ישתפרו - לאחר תקופה ארוכה של מתיחות בתקופת כהונתו של השר הקודם, גדעון עזרא. 

   

  ענבר, מי שכיהן עד כה בתפקיד, החל את דרכו במשרד בשנת 1991 ושימש בשורה של תפקידים - בהם: ממונה על נושא המיחזור, ראש אגף פסולת מוצקה, סמנכ"ל בכיר לתשתיות וסמנכ"ל בכיר לתעשיות.

   

  מאז חודש מאי 2009 שימש כמנכ"ל המשרד, אך כאמור ביקש לאחרונה במפתיע לסיים את תפקידו. ענבר הוא מומחה בעל שם עולמי בנושאי איכות סביבה, ועוסק בתחום למעלה מ- 28 שנים.

   

  עו"ד עמית ברכה, מנכ"ל אדם טבע ודין, מסר כי "השר להגנת הסביבה מינה היום אשת מקצוע ראויה ומחויבת לתפקיד החשוב של מנכ"לית המשרד להגנת הסביבה. כמי שחיה ונושמת את המאבקים הסביבתיים מזה שנים רבות, אין לנו ספק כי אלונה תמשיך לשמור ולהבטיח את האינטרס הסביבתי".

   

  מוסי רז, יו"ר הועד המנהל של חיים וסביבה ונאור ירושלמי, מנכ"ל הארגון, מסרו כי "מינוי זה מבטא את חיזוק מעמדם של ארגוני הסביבה וההכרה בתרומתם לתהליכי קבלת ההחלטות הלאומיים. אלונה שפר הביאה איתה למשרד להגנת הסביבה את זווית הראיה הציבורית-אזרחית בשילוב יכולות מקצועיות גבוהות, ותרמה לחיזוק שיתופי הפעולה בין ארגוני הסביבה למשרד. אנו מאחלים לה ולמשרד הצלחה רבה".

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מנכ"לית חדשה מונתה למשרד להגנת הסביבה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים