שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  נשות ווטש: הצבא סגר מחסום. צה"ל: הן הפריעו

  שלוש פעילות מארגון השמאל ביקרו במחסום בצפון בקעת הירדן וטענו כי החיילים במקום מנעו מהפלסטינים לעבור במשך כשעתיים, ללא כל סיבה מוצדקת. בצה"ל הדפו את האשמות: "הן הפריעו לעבודה השוטפת ולכן לא היה מנוס"

  לאחר שההתנגחות עם ארגוני השמאל עלתה לשדה הפוליטי, בשטח נמשכים המאבקים בין פעילי הזכויות לחיילי צה"ל. נשות ארגון מחסום ווטש שהגיעו היום (א') למחסום בבקעת הירדן על מנת לפקח על הפעילות במקום, טוענות כי החיילים מנעו מהפלסטינים לעבור במשך כשעתיים, ללא סיבה מוצדקת. בצה"ל דחו את הדברים והבהירו כי פעילות הארגון הפריעו לפעילות החיילים בשטח.

   

   

  שלוש פעילות של ארגון מחסום ווטש הגיעו בשעות הצהריים למחסום תיאסיר שבצפון בקעת הירדן. בארגון הסבירו כי בשבועות האחרונים נוהגים החיילים לעכב את מעבר הפלסטינים במשך שעות, מבלי לספק אף הסבר, לכן הגיעו הפעילות להתבונן מקרוב על ההתנהלות במחסום. "מדובר במחסום רחוק מהעין, נמצא בנקודה מבודדת וארגוני זכויות האדם ממעטים להגיע אליו", ציינה הפעילה דפנה בנאי.

   

  בנאי סיפרה כי "לפני שלושה שבועות התחלפו החיילים ומאז ישנם בעיות עיכוב רבות. כל כמה דקות מגיעה מכונית ופלסטינים מעוכבים במקום שעה וחצי ולעיתים אף יותר. ככל הנראה יש הוראה מגבוה להקשיח את הבידוק במקום, מסיבה שאינה ברורה. בסופו של יום, יש כאן תורים ענקיים. אין יום שאנשים לא מצלצלים אלי ואומרים שהם המתינו שעות".

   

  לטענת פעילות הארגון, החיילים דרשו מהנשים לעמוד במרחק של 100 מטר מהמחסום, מאחר שהן שסירבו, המחסום נסגר למעבר. "אין זו הפעם הראשונה שהחיילים משתמשים בשיטה הזו על מנת לגרום לנו לעזוב", אמרה בנאי.

   

  לדבריה, "בשבועות האחרונים הם סגרו את המחסום
  לבידוק מספר פעמים כשהגענו. סגירת מחסום שלא מסיבה ביטחונית היא לחלוטין בלתי חוקית". הפעם, המחסום נסגר לכשעתיים עד הגעת משטרת מחוז ש"י למקום. שלושת הפעילות עוכבו לחקירה לבירור נסיבות המקרה.

   

  מנגד, בצה"ל הסבירו כי הפעילות ממחסום וואטש עמדו בתחום הבידוק של המחסום והפריעו לעבודתם השוטפת של החיילים. "על כן לא היה מנוס מהפסקת פעולות הבידוק וסגירת המחסום". בנוסף, בצבא ציינו גם כי החיילים פעלו כפי שנדרש מהם, לקחו מהפעילות תעודות זהות והזמינו את המשטרה לטפל בבעיה.

   

  Read this article in English

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גלי כהן מגן
  חיילים במחסום. "הוראה מגבוה להקשיח את הבידוק"
  צילום: גלי כהן מגן
  מומלצים