שתף קטע נבחר

נבחר יו"ר זמני לעבודה: השר לשעבר מיכה חריש

פורום השמינייה במפלגה שנותרה ללא מנהיג מינה יו"ר זמני: "הוא המתאים ביותר לעת הזו לקחת על עצמו את מלאכת הניהול והארגון של המפלגה, ולהחיות את הפעילות המפלגתית"

השר לשעבר מיכה חריש יהיה יו"ר מפלגת העבודה הזמני - כך החליטו הערב (יום א') שמונת חברי סיעת העבודה בישיבתם בבית ברל. חברי הסיעה נמנעו מהחלטות בנוגע למועד קיום הפריימריז, וקבעו כי כל ההחלטות לגבי פתיחת מפקד ייקבעו בישיבות הבאות, שיתקיימו בנוכחותו של חריש.

 

  

חריש, בן 74, כיהן כשר התעשייה והמסחר בממשלות של יצחק רבין ושמעון פרס, בין 1992 ל-1996. הוא שימש גם כמזכ"ל מפלגת העבודה ויו"ר ועדת הכספים בכנסת. 

 

סיעת העבודה תאשר פורמלית את מינויו של חריש מחר בכנסת. עד שוועידת המפלגה תתכנס, יקבל חריש סמכויות של יושב ראש המזכירות הזמנית. יו"ר הסירה, ח"כ איתן כבל, זימן אותו להשתתף מחר בישיבת הסיעה.

 

מהמפלגה נמסר כי "הוסכם שחריש הוא המתאים ביותר לעת הזו לקחת על עצמו את מלאכת הניהול

והאירגון של המפלגה, ולהחיות את הפעילות המפלגתית". פורום השמינייה דן גם בנושאים ארגוניים וכספיים שעל סדר יומה של המפלגה.

 

אתמול התגלעו חילוקי דעות קשים בין אלה הרואים עצמם מועמדים לראשות המפלגה בנוגע למועד קיום הפריימריז. ח"כ יצחק הרצוג, הנהנה בסקרים מתמיכה רחבה בקרב מתפקדי המפלגה ומצביעיה, מעוניין לקיים בחירות תוך חודשיים-שלושה.

 

הרצוג חושש כי ככל שיעבור הזמן, וככל שייתפקדו יותר חברים למפלגה, יאבד את המומנטום, והסיכוי לכבוש את המפלגה יישמט מידיו. אלא שפרופ' אבישי ברוורמן ועמיר פרץ לא מתלהבים מהלהיטות של הרצוג, והם מעוניינים לקיים את הבחירות במועד מאוחר יותר, על מנת לפקוד חברים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מיכה חריש
צילום: מרב יודילוביץ
מומלצים