שתף קטע נבחר

ועדת חדשה תבדוק מימון הטיפול באריאל שרון

ועדת הכספים החליטה להטיל על ועדה ציבורית חדשה לבדוק ולהמליץ על המשך מימון השירותים הרפואיים המיוחדים של רה"מ לשעבר, זאת לאחר שתוקף המלצות הוועדה הקודמת פג

ועדת הכספים החליטה היום (ב') להטיל על ועדה ציבורית חדשה לבדוק ולהמליץ בנוגע להמשך מימון השירותים הרפואיים המיוחדים של ראש הממשלה לשעבר, אריאל שרון. הוצאות אלה מסתכמות כבמיליון שקלים בשנה עבור אשפוזו במרכז הרפואי שיבא בתל השומר.

 

  • הצטרפו לעמוד הפייסבוק של ynet

 

ההחלטה התבקשה על ידי משרד ראש הממשלה, מאחר ובימים אלה פג התוקף של ההחלטה של ועדה ציבורית קודמת לממן את ההוצאות הרפואיות המיוחדות במשך חמש שנים, לאחר שימצה את זכויותיו לפי חוק ביטוח בריאות ממלכתי. שרון אושפז בינואר 2006.

 

לבקשת יו"ר ועדת הכספים, הח"כ משה גפני, הסכים יורם גבאי, שעמד בראש הוועדה הציבורית הקודמת, לעמוד גם בראש ההרכב החדש שאמור לקבל החלטה בנושא בתוך חודש ימים, לפי החלטת ועדת הכספים.

 

בוועדה הציבורית החדשה יכהנו גם מנכ"ל משרד הבריאות ד"ר רוני גמזו ועו"ד אריה שטראובר. היו"ר, משה גפני, ציין כי אם היה מדובר בראש ממשלה בריא הקמת הוועדה הציבורית הייתה מיותרת, אבל הקמת הוועדה בלתי נמנעת נוכח הנהלים ונוכח מצב בריאותו של שלרון שלא נוכח בו שינוי. לוועדה נמסר כי נעשות הכנות להעביר את שרון מתל השומר לחוות שקמים, שם יימצא תחת השגחה רפואית צמודה.

 

בפני ועדת הכספים עומדת גם סוגיית מימון הוצאות החזקת לשכה ורכב צמוד שתוקפן גם כן עומד לפוג. חלטה חריגה על המשך מימון ההוצאות היא אך ורק בסמכות ועדת הכספים. הח"כ גפני החליט שלא לקיים בינתיים דיון בסוגיה זו.

 

נציגת משרד ראש הממשלה טענה כי אין להפריד בין הארכת תוקף זכויות מימון ההוצאות הרפואיות לבין הארכת תוקף מימון הוצאות הלשכה. זאת מאחר שבלשכת ראש הממשלה לשעבר מועסקת עובדת המטפלת במסמכיו, וכן מוחזק רכב צמוד שיידרש בעיקר לאחר העברת שרון לחוות שקמים לצורכי הסעת הצוות הרפואי לחווה וממנה. כאמור, הוועדה תקיים על כך דיון בקרוב, לפני שיפוג תוקף הזכויות המוקנות לשרון במשך חמש שנים לאחר פרישתו.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון
באדיבות ערוץ 10
מומלצים