שתף קטע נבחר

האוצר לרשויות: ועדת המים לא תדון בתעריפים

פוצצה ישיבתה הראשונה של הוועדה לאחר שהאוצר הודיע כי היא לא תדון בתעריפים. הרשויות: סוכם על הורדת מחירים ומגיע פקיד שמפר התחייבות עם רה"מ. האוצר: הוועדה הוקמה לבדיקת התאגידים, התעריפים באחריות רשות המים בלבד

הוועדה לבחינת תעריפי המים, שהוקמה במסגרת ההסכם שמנע את השביתה ברשויות המקומיות, התכנסה היום (ב') לישיבה ראשונה - שפוצצה כעבור זמן קצר. ממרכז השלטון המקומי נמסר, כי עם תחילת הישיבה הודיע ראש אגף התקציבים באוצר, אודי ניסן, כי אין כוונה ומנדט לדון בתעריפי המים, ובתגובה הודיעו נציגי השלטון המקומי כי יש להם מחויבות להורדת התעריפים וכי "לא יקנו אותם בכיבודים".

 

 

עוד טוענים במרכז השלטון המקומי, כי באוצר לא נערכו לישיבה, בעוד שאנשי הרשויות הגיעו לישיבה עם מסמך ובו תשעה עקרונות שגובשו בתום חודש של עבודה מקצועית.

 

יו"ר מרכז השלטון המקומי, שלמה בוחבוט, קרא לראש הממשלה, בנימין נתניהו, להתערב שוב, כפי שהתערב בלילה שלפני השביתה המתוכננת. "סוכם על הורדת מחירי המים, ומגיע פקיד שמפר התחייבות עם ראש הממשלה. אנחנו מחוייבים להפחתת מחירי המים", אמר בוחבוט.

 

הההכרזה על הקמת הוועדה נמסרה בתום המו"מ הלילי בין נציגי השלטון המקומי וראש הממשלה, בתחילת חודש ינואר, שהביא לחתימה על סיכום ומנע את השביתה הגדולה ברשויות המקומיות. לפי ההסכם שנחתם עם נציגי האוצר, הוועדה המיוחדת אמורה להגיש המלצות בנושא המים תוך 45 יום, אולם כאמור היא התכנסה לישיבה הראשונה לאחר 23 יום.

 

מהאוצר נמסר בתגובה: "נציגי הרשויות המקומיות באו בכוונה לפוצץ את הישיבה. הם העלו דרישות להורדת מחירי המים, כשמלכתחילה היה ברור להם שהוועדה מונתה כדי לבדוק את טיב הקשר הרצוי בין הרשויות המקומיות לתאגידים, ולא על מנת לדון בתעריפי המים - שהוא נושא שנמצא באחריות רשות המים בלבד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראש אגף התקציבים באוצר, אודי ניסן
צילום: גיל יוחנן
יו"ר מרכז השלטון המקומי, שלמה בוחבוט
צילום: עידו ארז
מומלצים