שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מוזיקה, מכות וגז: פצועים בהרצאת אמנון יצחק

  המחזיר בתשובה הרצה בעמנואל, והכעיס את הצעירים כשהמשיך במאבקו נגד זמרים המופיעים בפני קהל מעורב. האירוע הידרדר לקטטה, בה היה מעורב גם חתנו של הרב. פרקליטו של יצחק: "ריקים ופוחזים קשרו קשר לפיצוץ ההרצאה"

  בחודשים האחרונים, מוביל אחד ממחזירי התשובה המוכרים והידועים בישראל, הרב אמנון יצחק, מאבק בזמרים דתיים וחרדים, המופיעים בפני קהל מעורב של גברים ונשים. נראה שאמש (יום ג') נחצה הגבול, כשהחרם שהוא מקדם הידרדר לתקרית אלימה. 

   

  בין הזמרים הבולטים שנגדם מתנהל המאבק ניתן למנות את אברהם פריד, מרדכי בן דוד, יעקב שוואקי, חיים ישראל וציון גולן. לדוגמה, באחת הפעמים שבהן התבטא נגד הזמר שוואקי, אמר הרב יצחק: "צריך לנדות אותו, לשבור את הקלטות

  שלו".

   

  אמש, בסביבות השעה 21:00 נשא הרב יצחק הרצאה באולם בית הספר "בית יעקב", ביישוב החרדי עמנואל שבשומרון. במהלכה, הקהל העלה בפניו שאלות, שחלקן עסקו במאבק נגד הזמרים.

   

  אנשים שנכחו בקהל סיפרו שלחלק מהשאלות, השיב הרב בזלזול ואף ביזה את הזמר ציון גולן. היו גם שאלות, שהרב בחר להתעלם מהן, דבר שעורר את זעמו של חלק נכבד מהקהל. צעירים עזבו את האולם במחאה והחלו לנגן בקול רם את שיריו של גולן.

   

  בשלב זה הידרדרה המהומה לאלימות. "ישבנו ושמענו שירים של ציון גולן בתוך האוטו, מחוץ לאולם, לפתע יצא החתן של הרב שהוא גם העוזר שלו ושאל של מי הרכב? אחד החבר'ה אמר שלי, ואז החתן התחיל להתיז גז מדמיע לכל עבר", סיפר ישראל סולומון, צעיר מאלעד שנכח בהרצאה.

   

  "חצי שעה הייתי בעיוורון"

  בשיחה עם ynet המשיך סולומון לתאר את התפתחות התקרית האלימה: "אנשים נפגעו והחלו לברוח, כשניסו להתעמת איתו הוא הוציא אלה והחל לתקוף אנשים באלימות. שלושה נפגעו מהגז, שניים מהאלה".

   

  אחיו של סולמון, יוסף חיים בן 18, נפגע בעינו השמאלית במהלך התקרית. "הייתי בהרצאה, התאכזבתי, ויצאתי כמו רבים החוצה. ישבתי בצד אז שמתי לב לעוזר הרב שמגיע. התקרבתי לראות על מה המהומה, ופתאום הוא שלף גז מדמיע והתיז ישר לפרצוף שלי", סיפר, "לא ראיתי כלום. העיניים שלי בערו, חשבתי שהפכתי לעיוור. חצי שעה הייתי בעיוורון". האח ציין שגם כעת הוא ממשיך סובל מכאבים בעינו.

   

  גם יחיאל יוסף בן 20 מעמנואל, סיפר שספג מכות מחתנו של הרב יצחק: "הוא הוריד לי אגרוף. לא הבנתי מה קורה, פשוט רציתי לעמוד באיזה פינה מההלם". בשלב זה, האלימות עדיין לא פסקה. חלק מהנוכחים במקום סיפרו כי האירועים גלשו לתוך אולם ההרצאות ושם המשיך עוזרו של הרב להכות באלה.

   

  לדברי ישראל סולומון, בעקבות האירוע למקום הוזעקו כוחות משטרה שעיכבה לחקירה את עוזרו של הרב יצחק ומצאו ברשותו אלות נבוטים וגז מדמיע בעל ריכוז גבוה. "הם אמרו לנו שהגז הזה לא חוקי, והוא עלול לעוור אנשים", אמר הצעיר. "אנחנו עצבניים פה על ההתנהלות, היה כאוס לא נורמאלי", סיכם ישראל סולומון שהבטיח שהוא וחבריו ימשיכו לשמוע את שיריו של ציון גולן.

   

  בקרב מקורביו של הרב יצחק התמונה נראית הפוך לחלוטין. שם טוענים כי חתנו של הרב ניסה להרגיע צעירים שהחלו להתפרע בעת ההרצאה, והתקרבו אל החתן בצורה "תוקפנית ומאיימת" והחלו לדחוף אותו.

   לדבריהם, משהרגיש החתן מאוים הוא התיז לעברם גז פלפל באקט של הגנה עצמית. לאחר מכן, כך לדברי המקורבים, נמלט החתן לאולם אך המהומה נמשכה גם שם, כשאחד התוקפים השליך לעברו כסא ואיים עליו באלה. עוד טוענים מקורבי הרב יצחק, כי במהלך התקרית איימו התוקפים על החתן גם בנשק חם, וזה הצליח להימלט יחד עם חיבריו רק בליווי כוחות משטרה מתוגברים.

   

  המשטרה חוקרת 

  במד"א אישרו את במהלך התקרית נפגעו באורח קל כמה מצעירי עמנואל מגז מדמיע, אולם אלה סירבו לקבל טיפול רפואי.  ממשטרת מחוז ש"י נמסר כי כוחות גדולים הגיעו לעמנואל בעקבות תגרה שפרצה במהלך הרצאתו של הרב יצחק. "חמישה חשודים עוכבו לחקירה, ביניהם גם חתנו של הרב. החקירה בעיצומה", נמסר.

   

  בא כוחו של הרב יצחק, עו"ד חיים כפיר, דחה בשיחה עם ynet את טענות צעירי עמנואל. "קבוצת פורעים קשרה קשר פלילי 'לפוצץ' את הרצאת מרשי, באמצעות שימוש באלימות, איומים, נשק קר וחם. תמונת המציאות העובדתית היא שמרשי ואנשיו הם אלה שנפלו קורבן לאלימות חסרת רסן מצד קבוצת פורעים שנשלחה בידי ריקים ופוחזים, שפרטיהם ומטרותיהם ידועים למרשי היטב. הרב יצחק לא היה מעורב באירועים כלל וכלל, ולבטח שלא נתן הוראות לחתנו לפזר את ההפגנה בכל מחיר".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ניב רוזנברג
  הרב יצחק. "לשבור את הקלטות"
  צילום: ניב רוזנברג
  חרדים מפגינים מול הופעה של ציון גולן בפתח תקווה
  צילום: רענן בן-צור
  ציון גולן. "נמשיך לשמוע את השירים שלו
  צילום: צביקה טישלר
  מומלצים