שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  השומר החדש מגיע לדרום: "המצב בנגב קשה"

  אחרי שלוש שנים בצפון, הבשורה של ארגון השומר החדש מגיעה גם לדרום הארץ ומעתה חקלאי האזור יוכלו לקבל סיוע בשמירה מכ-150 מתנדבים. מייסד הארגון: "לא באנו להחליף את המשטרה או מג"ב, רק לעזור לאותם אנשים שזועקים"

  השומרים החדשים מגיעים לדרום: ארגון השומר החדש, שהוקם לפני שלוש שנים בצפון כדי להגן על החקלאים על רקע התחושה שאין מי שישמור עליהם ועל אדמותיהם, פותח שלוחה בנגב.

   

   

  "אנחנו באים לחזק", אמר יובל כהן, תושב קיבוץ ארז אשר מנהל את הארגון בדרום. "אין לנו סמכויות מעבר לכל אזרח. אנחנו נוכחים בשטח, ואם קורה משהו מזעיקים את כוחות הביטחון".

   

  באופן סמלי, הפעילות בדרום החלה בשמירה על החווה של שי דרומי, החקלאי שירה למוות בפורץ. בהמשך הגיעו בקשות מחקלאים נוספים באזור, וכעת רשומים באזור הדרום כ-150 מתנדבים.

   

  בחודש פברואר הקרוב יקיים הארגון בחוות הר שמש, מול קיבוץ דביר במועצה האזורית בני שמעון, יום הכשרה ראשון לצעירים המבקשים להתנדב.

   

  יואל זילברמן, ממייסדי הארגון, סיפר כי תהליך הירידה דרומה החל כבר לפני חצי שנה. "התחלנו

  למפות את השטח ולקבל בקשות עזרה", סיפר, "בנגב המצב קשה. אם זה אנשים שבאים לחרוש את השדה ומגרשים אותם, אם זה אנשים ממצפה רמון שמשחיתים את השדות שלהם, ואם זה חקלאים מפתחת ניצנה ורוצים להקים חממות וגונבים כל מה שזז שם, ואם זה מגדלי בקר שסובלים מגניבות רבות".

   

  מבחינת זילברמן, היה ברור שהארגון יגיע גם לנגב, השאלה הייתה רק מתי. "לא באנו להחליף את המשטרה או מג"ב", הוא מבהיר כמו כהן, "רק לעזור לאותם אנשים שזועקים לעזרה ומוצאים עצמם לבד ישנים ברפת או בדיר, או ישנים ברכב בחממה". אנשי הארגון מתכוונים לסייע לחוות במועצה האזורית רמת נגב, דוגמת מושב כמהין, ובחוות בודדים נוספות באזור.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שי דרומי. ישמרו על החווה שלו
  צילום: הרצל יוסף
  מומלצים