שתף קטע נבחר

הרוצחים נעצרו בזכות הגיבורה: דקרה ואספה DNA

חוקרי השב"כ הגדירו את קיי וילסון, חברתה של כריסטין לוגן, "גיבורה". היא ניסתה לשכנע את הרוצחים כי איננה יהודייה והעמידה פני מתה. בתגובה הוריד אחד הרוצחים תליון מגן דוד מצווארה ושאל בערבית "מה זה?"

התנהגותה של מדריכת הטיולים קיי וילסון שנפצעה קשה באירוע לא רק שהצילה את חייה, אלא במובן מסוים גם סייעה לפענוח פרשת רצח חברתה, התיירת כריסטין לוקן בחודש שעבר. חוקרי השב"כ שעסקו בפענוח הפרשה אמרו הבוקר (יום ד') כי היא גיבורה, וכי מהרגע הראשון שבו זיהתה את שני הפלסטינים היא הבינה היטב כי יש להם כוונות לפגוע בה ובחברתה. גם לאחר ששלפו סכינים, שמרה לאורך כל הדרך על קור רוח ולא נכנסה להיסטריה.

 

 

חוקרי השב"כ, להם חלק מרכזי בפענוח הפרשה, אמרו כי חקירת שני הפלסטינים שרצחו את לוקן מעלה כי מדובר בפושעים קרי מזג אשר פעלו לצד המישור הפלילי, עם כוונות ברורות לבצע רצח. אחד הפלסטינים אמר בחקירתו כי בין היתר ביקש לבצע פעולות נקם ביהודים לאחר מותו של מחמוד אל מבחוח בינואר 2010.

 

החוקרים ציינו כי ברגע שווילסון הבחינה בשני הפלסטינים מתקרבים לעברן, היא אמרה לחברתה "יש להם תכנית", וניסתה לשכנע את הפלסטינים כי אינן יהודיות. לפי כתב האישום שהוגש נגד חוליית הפלסטינים, "בתגובה, תפש אחד הנאשמים תליון מגן דוד שהיה סביב צווארה של ק', והתריס כלפיה בערבית: 'מה זה'? זאת כדי להוכיח לה כי הן יהודיות. את התליון הוא הוריד מצווארה של ק', ושם בכיסו".


האזור שבו נמצאה וילסון כפותה, ולבסוף ניצלה (צילום: נועם מושקוביץ)

 

וילסון אף אמרה לחברתה כריסטין לוקן, כי תביים התקפת אפילפסיה, בתקווה שהדבר יפחיד את שני הפלסטינים. וילסון, שאחזה באולר, הצליחה לדקור את אחד התוקפים וכתמי הדם שלו, מהם הופקו דגימות DNA, היו גורם מרכזי שסייע בפענוח הפרשה.

 

עוד סיפרו החוקרים כי וילסון שהבינה כי חברתה במצב קשה מאוד, העמידה פני מתה ועל אף מצבה הקשה הצליחה ליצור בקרב שני הפלסטינים תחושה כי אינה בין החיים. היא תיארה בפניהם כיצד הלכה מהמקום על מנת להזעיק עזרה בעודה יחפה, ידיה קשורות והיא פצועה באורח קשה. "ניסיתי לקום שלוש פעמים ונפלתי, סטיתי מהשביל ולא מצאתי את הדרך, היה לי קשה להכניס אויר לריאות אבל הייתי חייבת לעשות סוויץ' בראש ולחשוב על דברים חיוביים", אמרה.

 

בשב"כ מציינים כי שני הפלסטינים שנעצרו בפרשה, כמו גם פלסטיני נוסף, איברהים ע'נימאת, שהודה ברצח נטע שורק-בלאט בפברואר 2010, ניצלו את האזור בו אין גדר ביטחון ומאפשר לגורמים שונים להגיע מהשטחים לתוך ישראל, מדובר בפלסטינים שלמעשה חיו ימים רבים בשטח ופעלו באופן פלילי, פעילות שכללה גניבת כלי רכב, רכוש, תקיפת מטיילים, שוד של ציוד חקלאי.

 

בשב"כ סבורים כי מעבר לפן הפלילי, היה להם רצון עז גם לבצע את הרצח על רקע לאומני ועל כך יעידו הסכינים שבהן השתמשו ונמצאו בגזרה. על פי אנשי השב"כ, מדובר בסכינים משוננות שאינן מותירות כל ספק שמטרתן לבצע טבח אכזרי. כמו כן העובדה כי שני הפלסטינים לא לקחו שום ציוד מהמטיילות מעידה כי במקרה זה מטרתם היתה הרצח עצמו ולא ביצוע שוד.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קיי וילסון. העמידה פני מתה
התיירת שנרצחה. כריסטין לוגן
צילום רפרודוקציה
מומלצים