שתף קטע נבחר

איראן "העלימה" את המחשוף של השרה האירופית

שיחות הגרעין בין צוות המו"מ האיראני לנציגי המעצמות סוקרו בהרחבה ברפובליקה האיסלאמית. אולם עורכי העיתונים התקשו לעכל את הלבוש הלא צנוע של שרת החוץ האירופית אשטון

החולצה שלבשה שרת החוץ של האיחוד האירופי קתרין אשטון לשיחות הגרעין כנראה היתה חושפנית מדי לטעמם של עורכי העיתונים במשטר האייתוללות. איראנים שקראו על המפגש באיסטנבול כלל לא ידעו שהתמונה שפורסמה בעמודים הראשונים למעשה צונזרה כדי להפוך את הדיפלומטית הבכירה לצנועה.

 

נציגים מטעם חמש החברות הקבועות במועצת הביטחון של האו"ם - בריטניה, צרפת, סין, רוסיה וארצות הברית - וגרמניה נועדו בסוף השבוע עם נציגי איראן בפגישה באיסטנבול שבטורקיה. השיחות לא הניבו פירות והמעצמות התייחסו בביטול לתנאים המקדימים שהציבה טהרן.


חשופה מדי? התמונה האמיתית של אשטון וג'לילי (צילום: AFP)

 

העיתון הבריטי "טלגרף" דיווח היום (ד') כי טרם פגישתה עם ראש צוות המשא ומתן של איראן לנושא הגרעין, סעיד ג'לילי, הונחתה אשטון "לשמור נגיעה" מהבכיר. בתמונה שפורסמה בכלי התקשורת באיראן נראה כי השרה האירופית אכן הקפידה לשמור את ידיה מאחורי גבה כדי להימנע מלחיצת יד בלתי צפויה שעלולה להצית תקרית דיפלומטית.

 

עם זאת, שרת החוץ לא שיערה שדווקא חולצתה השחורה, הצנועה למדי, תיחשב לחושפנית מדי בעיני תושבי הרפובליקה איסלאמית. כמה מהעיתונים שדיווחו על סבב השיחות באיסטנבול החליטו להגיש לקוראים גרסה "איסלאמית יותר" של אשטון ונעזרו בתוכנות עריכה כדי להסתיר את המחשוף בחולצתה.   


המחשוף עלה עד לצוואר. שער העיתון "המשהרי"

 

דובר מטעם אשטון מסר בתגובה ל"טלגרף" כי "היא היתה לבושה כראוי. זה לא היה חשוף מדי. נשים רבות באיראן מכוסות לגמרי ברעלה, ואילו כאן מדובר במגעים בינלאומיים במדינה שלישית".

  

צנזורה של תמונות מסוג זה אינה יוצאת דופן בתקשורת האיראנית. פעמים רבות ניתן לראות שחקניות קולנוע איראניות שמצטלמות מחוץ לארצן בלבוש חושפני זוכות לכיסוי ראש מפתיע בגרסה האיסלאמית. גם בתחום הצבאי איראן כבר הוכיחה כי היא יודעת לעשות שימוש מושכל כדי להוכיח את עוצמתה. ב-2008 היא פרסמה תמונות של שיגור טילים, אלא שהתמונה עברה עיבוד ממוחשב ובמקום שלושה טילים, נוסף לה טיל נוסף.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שמרה נגיעה. אשטון
צילום: רויטרס
מומלצים