שתף קטע נבחר

הוארך מעצר רוצחי ההרים: "התיאורים מזוויעים"

בית המשפט האריך את את מעצרם של שלושה מחברי החולייה הפלסטינית, שעומדת מאחורי שורה של פשעים חמורים ורציחותיהן של התיירת כריסטין לוגן ושל נטע בלאט שורק. נציג הפרקליטות: "לא בכל יום נתקלים באירועים כאלה"

בית המשפט המחוזי האריך בצהריים (יום ד') בשלושה שבועות את מעצרם של שלושה מחברי החולייה הפלסטינית, שאחראית, בין השאר, לרציחותיהן של התיירת כריסטין לוגן לפני כחודש ושל נטע בלאט שורק לפני קצת יותר משנה.

 

 

מוקדם יותר הבוקר הוגשו כתבי אישום נגד ארבעה פלסטינים, תושבי השטחים, בגין שורת פשעים חמורים שביצעו בין השנים 2010-1997. הארבעה הם איאד פטאפאה מתרקומיא, כיפאח גנימאת ואברהים גנימאת ואדם נוסף מהכפר צוריף. בנוסף לרצח לוגן ושורק, הם הואשמו גם במעשי שוד ואונס.

 

בעקבות חקירת הארבעה, נתפסו עוד ארבעה נוספים המשתייכים לאותה חולייה. חוקרי המשטרה סיפרו כי בתחילה פעלו חברי החולייה ממניעים, אך עם הזמן ובעיקר לאחר חיסול בכיר חמאס מחמוד מבחוח, קיבלו מעשיהם גוון לאומני.

 

בדיון בבית המשפט בצהריים, אמר השופט אמנון כהן כי הארכת מעצרם של פטאפאה, כיפאח גנימאת, אברהים גנימאת נועדה כדי לאפשר לעורכי הדין ללמוד את חומרי החקירה. מהלך הדיון אמר נציג התביעה, עורך הדין ג'ואי אש, כי התיק מבוסס על הודאות הנאשמים ועל השחזורים שביצעו.

 

לאחר הדיון, אמר נציג הפרקליטות, עו"ד ג'ואי אש כי "הגשנו כתב אישום שמתאר מסכת עובדתית מזוויעה". לדבריו, "לא בכל יום נתקלים באירועים כאלה. התיק מבוסס כמעט כולו על הודאות ושחזורי הנאשמים, אני מברך את המשטרה והשב"כ על עבודתם הטובה".

 

בדיון נכח גם עו"ד מיכאל דקר, שמייצג את הוריה של לוגן, לארי ומג, השוהים בטקסס שבארצות הברית. בשיחה עם ynet הוא אמר שהמשפחה לא הייתה מודעת כלל לחקירה המתנהלת. "לפי הידוע לי לוגן נרצחה בפעילות טרוריסטית, המשפחה לא הייתה מיודעת לגבי החקירה והמשטרה לא שיתפה איתה פעולה".

 

עו"ד דקר סיפר כי "המשפחה רצתה שהמשטרה תשתף איתה פעולה, אך זו סירבה ואף סירבה לתת לה את דו"ח הנתיחה".

 

בנוסף הוא ציין שבני המשפחה בירכו על הגשת כתב האישום ושברצונם לקבל עוד מידע על מה שאירע ליקירתם כריסטין.

"המשפחה לא יודעת אם קריסטין סבלה במהלך הרצח. היא נמצאת כרגע בארצות הברית ובשלב זה לא מתכוונת לבוא לארץ".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחד מחברי החוליה מובא להארכת מעצר
צילום: נועם מושקוביץ
כריסטין לוגן. "כתב האישום מתאר מסכת עובדתית מזוויעה"
צילום רפרודוקציה
מומלצים