שתף קטע נבחר

אישום: ראש מועצה בנגב קיבל שוחד והיטה מכרזים

ראש מועצת מרחבים נאשם שקידם האינטרסים של חברו הקבלן, בתמורה לעשרות אלפי שקלים ומכונית. בכמה מקרים שינה הצעת הקבלן אחרי פתיחת המעטפות, כך שתהיה הטובה ביותר. במקרה אחר סידר היתרים לאיש עסקים בתמורה לשלטי בחירות

פרקליטות מחוז הדרום הגישה היום (ד') כתב אישום נגד ראש מועצת מרחבים שבנגב, אבנר מורי, בגין הטיית מכרזים בתמורה לעשרות אלפי שקלים - ומכונית. מורי נאשם בלקיחת שוחד, קבלת דבר במרמה והפרת אמונים.

 

 

לפי כתב האישום שהגיש לבית המשפט המחוזי בבאר-שבע נציג פרקליטות מחוז הדרום, עו"ד שלום שיפר, בין ראש המועצה לבין קבלן הבניין יואב עזריה שררה מערכת יחסים קרובה בשנים 2008-2004. במשך אותן שנים, כך נטען, קיבל מורי מחברו עשרות אלפי שקלים ומכונית מסוג "אופל קורסה", כדי שיקדם את האינטרסים שלו מול חברי המועצה.

 

לפי האישומים, בעקבות זאת פעל מורי להטיית המכרזים לטובת קבלן הבניין, כשעזריה העלה הצעות זולות במיוחד, אפילו כאלה שמהן הפסיד כספים, מבלי לעורר חשד. עוד נטען כי בכמה מקרים, לאחר פתיחת המעטפות של הצעות המכרזים, היה ראש המועצה משנה את הצעתו של הקבלן, כך שתהיה הטובה ביותר. עזריה זכה בין היתר במכרזים בשווי מילוני שקלים לבניית תחנות הסעה לתלמידים, פיתוח תשתיות באחד המושבים שבשטח המועצה וסלילת כבישים.

 

מורי נאשם גם בקידום ענייניהם של מקורבים נוספים. לפי כתב האישום, בתקופה שבה היה חבר בוועדה המרחבית לתכנון

ובנייה, ניצל מורי את מעמדו ופעל לסדר לאיש עסקים מקומי היתרי שימוש חריגים לעסק שלו, בתמורה לתרומת שלטי פרסום למסע הבחירות למועצה. הוא נאשם גם כי קיבל שוחד בסך 30 אלף שקל מחברה חקלאית עבור קידום ענייניה. על-פי כתב האישום, החברה שילמה את הכסף לחברת התקשורת שניהלה את קמפיין הבחירות של מורי.

 

סנגורו של מורי, עורך הדין ציון אמיר, מסר בתגובה: "צר לי על הגשת כתב האישום, אך משהוחלט על הגשת כתב האישום נתנהל בין כותלי בית המשפט, שם נפרוש את הגנתו של מורי. הוא טוען באופן נמרץ ותקיף לחפותו, ונעשה כל מאמץ להגיע לחקר האמת ולזיכויו". ראש המועצה, השוהה כעת במרוקו, הכחיש את האישומים, וטען כי פעל בהתאם לחוק: "אני נקי מכל אשמה, ומשוכנע כי תוכח חפותי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אבנר מורי. "חפותי תוכח"
צילום: הרצל יוסף
עו"ד אמיר. "נגיע לאמת"
צילום: גיא אסיאג
מומלצים