שתף קטע נבחר

כל התורה - על רגל אחת

מבריאת העולם - ועד יציאת מצרים: קבוצת שחקנים, שהם גם זמרים, פנטומימאים ואקרובטים לעת מצוא, מעניקה לתנ"ך פרשנות מרעננת, בניסיון להנגישו לעם. טוב, לפחות לרובו

תנ"ך זה מגניב. ואם הומור ואקרובטיקה לא משתלבים בתודעתכם עם ספר הספרים – כנראה שלא ראיתם את ה"תנ"ך שואו" ("Show תנ"ך The") של תיאטרון "האינקובטור" הירושלמי. חמשת חברי האנסמבל "הצגה יומית" - כולם בוגרי סטודיו "ניסן נתיב" - הצליחו לקחת את התנ"ך למחוזות מפתיעים במיוחד.

 

 

"Show תנ"ך The" העולה ב"מעבדה" בירושלים, מביא את הסיפורים העתיקים תוך שימוש בכל אומנות במה אפשרית: תנועה, פנטומימה, אקרובטיקה, ליצנות ושירה, בשילוב כמויות של הומור בריא, שמצליח להינצל מהציניות המתבקשת.

 

המופע מתחיל בסיפור בריאת העולם ונגמר ביציאת מצרים, כאשר הדמויות התנ"כיות המוכרות חוזרות לחיים תוססים, בצורה שמאפשרת לכל אחד לקבל הצצה מרגשת לעולמן. וכל זה

קורה כמעט ללא מילים, ובלי תפאורה ארכיאולוגית.

 

השחקנים והיוצרים, שאינם משתייכים למגזר הדתי, ביקשו ליצור מופע שידבר לכל מי שאוהב תנ"ך ברוב הרבדים באוכלוסייה, "מתוך אג'נדה המבקשת לקדם יצירה שמחוברת לחברה, למקורות, לעם ולשורשים". לדבריהם, כל עוד הטקסטים הללו יהיו בשיח, על השולחן – אנחנו נישאר בחיים".

 

אז אם גם לכם מזכירה המילה תנ"ך בעיקר את תקופת הבגרויות – תנו הצצה ל"תנ"ך שואו", ותגלו שהתנ"ך מעולם לא נראה צבעוני יותר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קין והבל ב"תנ"ך שואו"
צילום: אלי מנדלבאום
בריאת העולם בפנטומימה
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים