שתף קטע נבחר

עשר שנות מאסר לעבריין מין שתקף ילדים

חזקיהו קהלני, עבריין מין מורשע, תקף מינית שני אחים וילד נוסף בגילאי 10-12. הוא פיתה אותם באמצעות חתולים והרכיב אותם על חמור. השופטים ציינו כי מעשיו חמורים לאור עברו הפלילי ו"שיטת הפעולה הערמומית והמתוחכמת"

עונש חמור לעבריין מין ערמומי שתקף ילדים: 10 שנות מאסר בפועל. זה העונש שגזר היום (ב') בית המשפט המחוזי בירושלים על חזקיהו קהלני, עבריין מין מורשע שתקף מינית שני אחים וילד נוסף בגילאי 12-10. בנוסף גזרו עליו השופטים שנתיים מאסר על תנאי ותשלום פיצוי כספי בסך שלושים אלף שקל.

 

  • הצטרפו לעמוד הפייסבוק של ynet

 

על-פי הכרעת הדין, המעשים התרחשו בין יולי 2008 עד יולי 2009 בישיבה ובבניין נטוש בשכונת מאה שערים בירושלים. קהלני רכש את אמון הילדים בערמומיות, ותקף אותם מינית. "שלושת הקטינים גדלים על ברכי הדת בחברה שמרנית וסגורה", נכתב בהכרעת הדין, "הללו סמכו על הנאשם והחשיבו אותו כחברם ואילו הוא ניצל את תמימותם וביצע בהם את זממו בחדרי חדרים, ללא ידיעת איש".

 

השופטים צבי סגל, משה דרורי ומשה כהן הוסיפו כי הנאשם "נקט בשיטת פעולה ערמומית ומתוחכמת למדי כדי להפיל את הקורבנות ברשתו על-ידי הרכבתם על חמור שהביא לשכונה, משחק עם גורי חתולים בהם טיפל וחלוקה של ממתקים. לאחר שרכש את אמונם של הקטנים החל לבצע בהם מעשים מיניים".

 

לדברי השופטים, חומרת מעשיו גבוהה ביותר בשל מספר העבירות שביצע ומספר הילדים בהם בוצעו המעשים."אמנם אלימות לא ליוותה את מעשי הנאשם, אך נראה כי אין זאת שיטת הפעולה בה הוא נוקט. להפך, דרכו היא ברכישת אמונם של הקטינים באמצעות מתק שפתיים והתיידדות עימם, זאת כדי לבצע בהם את זממו, עת בוססו ביניהם כבר יחסי אמון".

 

השופטים ציינו כי קהלני ישב בכלא בין 1993-1992 לאחר שהורשע בביצוע מעשים מגונים. ב-2001 נגזרו עליו שלוש שנות מאסר לאחר שהורשע בתקיפה מינית של שתי ילדות קטנות.

"הנאשם אינו לומד מטעויות עבר, ושב לסורו שוב ושוב", כתבו השופטים בגזר הדין, "הרשעתו בעבירות אלו איננה בגדר מעידה חד-פעמית כי אם ביטוי מתמשך נוסף של דפוס חוזר".

 

עוד כתבו השופטים כי קהלני לא לקח אחריות על מעשיו, אלא גלגל את האחריות לפתחם של גורמים אחרים כדוגמת השב"ס, המשטרה והשב"כ שלדבריו מעלילים עליו עלילות שווא ורודפים אותו בשל התנגדותו לשלטון החילוני.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים