שתף קטע נבחר

זירת הקניות

לחסוך נייר במקום העבודה: כך תעשו זאת

הגדירו הדפסה דו צדדית כברירת המחדל, השתמשו בפסולת נייר כדפי טיוטה ורכשו נייר ממוחזר - שימוש נכון יותר בנייר גם חוסך כסף וגם תורם לסביבה. כך תעשו זאת

כ-69% מקפידים כיום על מיחזור נייר במקום העבודה, כך על פי סקר שערך המשרד להגנת הסביבה באמצעות מכון "כלים שלובים", בנושא הרגלי מיחזור ו"אורח חיים ירוק".

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של ynet

 

 

מדובר בשיפור לעומת שנים קודמות, אך מיחזור נייר לבדו אינו מספיק. צריכת הנייר עולה מידי שנה ואיתה גם השפעות אקולוגיות סביבתיות של ייצור הנייר, גם הממוחזר.

 

90% מהפסולת המיוצרת במשרדים היא פסולת נייר: נייר מחשב, נייר צילום, מזכרים, דפי טיוטא ועוד. שימוש נכון יותר בנייר יחסוך כסף לכל אחד ואחת מאיתנו ויתרום לאיכות הסביבה. בסיוע המשרד להגנת הסביבה ריכזנו מספר טיפים לחיסכון בנייר:

 

  • השתדלו להתכתב באמצעות דואר אלקטרוני וכך תחסכו שימוש בנייר ומעטפות.
  • השתמשו פחות במדפסת: בצעו הגהות במחשב.
  • הגדירו הדפסה דו צדית כברירת המחדל במחשב - ניתן לחסוך 50% מההדפסות על ידי הדפסה משני צידי הנייר.
  • השתמשו בפסולת נייר כדפי טיוטה לפתקים והודעות, תנו לילדיכם לצייר על דפי טיוטה.
  • מחזרו יותר- נייר מרכיב רבע מכמות הפסולת, ורובו מגיע מאריזות לכן, את כל הניירת, העיתונים, דואר, ואפילו אריזות של קורנפלקס והגלילים של נייר הטואלט השליכו לפח למחזור נייר.
  • רכשו נייר ממוחזר: כיום ניתן להכין חומרים רבים מנייר ממוחזר- דפים להדפסה, נייר טואלט, קרטונים, מחברות ועוד. העדיפו מוצרים מנייר ממוחזר. טון נייר ממוחזר חוסך 17 עצים.

 

סוגרים חשבון עם הניירת:  עוברים לדיוור אלקטרוני

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים