שתף קטע נבחר

ישראמקו - עוד דחייה בהשגת מימון לקידוח תמר

החברה שמחזיקה ב-28.75% ממאגר הגז תמר דוחה בפעם הרביעית את השגת המימון - לסוף מרס. אמורה לקבל כ-750 מיליון דולר מדויטשה בנק

חברת ישראמקו, שמחזיקה ב-28.75% ממאגר הגז "תמר", הודיעה הערב (ב') על דחייה נוספת בהשגת מימון ביניים וקבוע לפיתוח מאגר הגז. ישראמקו אמורה לקבל כ-750 מיליון דולר מדויטשה בנק, אולם עד היום לא הצליחו הצדדים להגיע לעמק השווה מבחינת תנאי המימון.

 

 

המועד החדש לסגירת המימון נקבע לסוף מרס 2011, אולם לא מן הנמנע שהמצב יחייב תקופת הארכה נוספת: בתחילת בנובמבר הודיעה החברה על דחייה שלישית במספר בהשגת המימון הדרוש, כאשר דחיות נוספות נרשמו בספטמבר ובאוגוסט 2010. הדחייה הנוכחית היא הרביעית במספר.

 

אחת הבעיות בהן נתקלת השותפות הוא השגת המימון הדרוש לפיתוח המאגר: פרט לנובל אנרג'י (36%) שהצהירה שמקור המימון שלה לפיתוח יהיה עצמי, שאר השותפות טרם השלימו את המימון הקבוע (פרוייקטלי).

 

את מימון הביניים בהיקף של 440 מיליון דולר כבר השיגה שאר השותפות (דלק אנרגיה 31.25% באמצעות "אבנר" ו"דלק קידוחים" ודור אנרגיה 4%) מברקליס ו-HSBC.

 

הטענה העיקרית של השותפות היא שמסקנות ועדת ששינסקי, שאושרו בממשלה וקבעו שיש להעלות את המיסוי על חברות הגז הישראליות, מעכבות את גיוס הכסף.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים