שתף קטע נבחר

תזכורת: מהיום, יוגבלו קנסות היציאה בסלולר

למורת רוחן של חברות הסלולר שניסו למנוע את המהלך, החל מהיום נוכל להתנתק מהן ולשלם קנס יציאה מבוקר, שלא יעלה על 8% מהחשבון החודשי הממוצע כפול מספר החודשים שנותרו עד תום ההתחייבות

היום (ג') נכנסת לתוקף הפחתת קנסות היציאה ללקוחות פרטיים, המבקשים לעזוב את חברות הסלולר לפני תום החוזה. ההפחתה, שאושרה במסגרת תיקון בחוק ההסדרים, תקפה ללקוחות חדשים וללקוחות קיימים, מה שאומר שכל הקנסות שנקבעו בהסכמים הקיימים בטלים ומבוטלים לנוכח החוק החדש.

 

 

מעתה ואילך, קנסות היציאה יוגבלו ל-8% מהחשבון החודשי הממוצע כפול מספר החודשים שנותרו עד תום מועד ההתחייבות. לדוגמא: לקוח שהתחייב ל-18 חודשים, חשבון הטלפון הסלולרי הממוצע שלו הוא 300 שקל לחודש, והוא מבקש להפסיק את ההתקשרות אחרי עשרה חודשים, ישלם קנס יציאה של 192 שקל. אם ירצה להתנתק אחרי 15 חודשים, ייקנס ב-72 שקל בלבד. קודם לתיקון החברות גבו קנסות שהגיעו לאלפי שקלים.

 

לצד הפחתת הקנסות, ייאסר על החברות לפרוע באופן מיידי את התשלומים שנותרו למנוי עבור המכשיר. בכך, החברות תחויבנה לאפשר למנוי שביקש לעזוב את החברה לפרוע את התשלומים שנותרו לו באמצעות עסקת אשראי בתשלומים, ולא בדרך של פירעון מיידי, דבר המהווה חסם מעבר משמעותי בין החברות.

 

חברות הסלולר ניסו לעכב את המהלך, ופנו לשר התקשורת משה כחלון בבקשה לדחותו לאפריל. השר הודיע ביום ו' כי דחה אותה, ואמר כי המהלך יביא ל"הקלה מיידית של הנטל על הצרכן ולחיסכון כספי משמעותי עבור כל לקוח ולקוח".

 

בעקבות השינוי הצפוי, כל חברות הסלולר החלו להציע מסלולים נטולי התחייבות. סלקום ופרטנר כבר הודיעו כי יוותרו כליל על קנסות היציאה, אולם ללקוחות חדשים בלבד. במקביל, הוגשה הצעת חוק לחייב את כל החברות לבטל כליל את קנסות היציאה, גם ללקוחות קיימים.

 

ועם זאת, השליטה הזאת בקנסות היציאה הפרועים הושגה רק בתחום הסלולר. ח"כ אופיר אקוניס הגיש הצעת חוק לביטול קנסות היציאה גם בחברות HOT ו-yes, ומשרד התקשורת צפוי לפעול להפחתת הקנסות גם בתחום זה בשנה הקרובה.


פורסם לראשונה 01/02/2011 00:02

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
התשלומים על המכשיר לא בוטלו
צילום: index open
מומלצים