שתף קטע נבחר

פלאפון החלה לגבות תשלום חודשי על הקו ברכב

אחרי ששנים סיפקה בחינם קו אחד שפעל על הטלפון הנייד והטלפון ברכב, החברה החליטה לגבות 4.9 ש' מדי חודש על השימוש. מדובר במחיר נמוך ממתחרותיה, אבל למה לגבות על שירות שניתן בחינם? פלאפון: "שירות זה כרוך במשאבי רשת"

התחרות הקלושה בין חברות הסלולר נחלשת עוד יותר: לקוח גילה להפתעתו שפלאפון החליטה לגבות תשלום חודשי על שימוש בקו אחד על שני מכשירי טלפון. מדובר בשירות "סולו דו" של החברה, במסגרתו לקוח קונה מכשיר קבוע ברכב, שלו מספר זהה (ו-SIM זהה) לזה של הטפון הנייד. עד כה החברה לא גבתה תשלום חודשי על השימוש.

 

 

הלקוח, שמשתמש בשני המכשירים ברשת פלאפון למעלה מ-10 שנים, גילה את הדבר כשהבחין בשורת חיוב קטנה במעלה החשבונית החודשית שלו.

 

"ברשותי מכשיר קבוע ברכב ומכשיר נייד בנוסף לו", אמר ל-ynet. "החל מינואר, החברה התחילה לגבות על כך תעריף של 4.9 שקלים, ללא בקשת אישור. גיליתי זאת כשהבחנתי בתוספת של שורה קטנה בחשבונית החודשית שזו לשונה: 'תשלום חודשי קבוע בשירות סולו-דו ב-4.90 שקל'.

 

לא רוצים לשלם מדי חודש? קנו דיבורית

הלקוח טוען שלא קיבל על כך הודעה מתריעה, או בקשה, אלא רק זכה להכרזה הזאת בחשבונית. "פלאפון כתבו בחשבונית שמדובר ב'שירות', למרות שבמהלך יותר מ-10 שנות היותי לקוח שמחזיק בשני המכשירים הללו הם מעולם לא קראו לזה 'שירות'", מספר הלקוח.

 

"מעולם גם לא חתמתי על קבלת ה'שירות' הזה. בקיצור, הם מצאו להם מקור חדש לגבייה. אני מעריך בהערכה גסה כי מדובר בעשרות אלפי לקוחות ועקב כך, עשרות אלפי שקלים בחודש. כל זה ללא אישור מפורש מהלקוחות על הגבייה הזאת".

 

מסתבר שפלאפון הייתה החלוצה במתן ה-SIM הכפול, לנייד ולטלפון ברכב. בסוף שנות ה-90, סלקום ואורנג' יצאו עם שירות דומה – ופלאפון הדגישה מאז את היתרון שלה, בכך שלא גבתה דמי מנוי על השירות.

 

פלאפון היא עדיין הזולה ביותר במתן ה"שירות" הזה - 4.90 שקלים לעומת 9.90 שקלים באורנג' ו-7.90 שקלים בסלקום. אבל ההבדל בין 0 שקלים בשנה, לבין 58.8 ש' בשנה הוא גדול וכואב. מדוע החליטה לגבות מדי חודש עבור מה שניתן עד לא מזמן ללא עלות? בתגובתה, פלאפון לא סיפקה ל-ynet תשובה לשאלה זו. מי שמעוניין להימנע מהתשלום החדש, מומלץ שירכוש דיבורית.

 

פלאפון: "בדומה לשאר חברות הסלולר פלאפון מעמידה לרשות לקוחותיה, שירות המאפשר שימוש בקו אחד על שני מכשירים.

 

"שירות זה כרוך במשאבי רשת, ומכאן שנגבים עליו דמי שימוש בסך 4.9 שקל לחודש. הודעה על כך נשלחה ללקוחות מבעוד מועד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
זו לא בקשה לחיוב, זו הודעה על חיוב. חשבונית הלקוח
ובכל זאת, הכי זולים
מומלצים