שתף קטע נבחר

חולדאי נגד תמ"א 38: "פתרון בכאילו"

ראש עיריית תל אביב תוקף את התוכנית לחיזוק מבנים ואת הטענות לפיהן תושבים המבקשים ליישמה נתקלים בקשיים. "מייצרת אי בהירות במישור התכנוני וציפיות בלתי אפשריות"

ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי יוצא נגד התוכנית לחיזוק מבנים שזוכה בחודשים האחרונים לחשיפה רחבה בכלי התקשורת.

 

 

במכתב ששלח בשבוע שעבר לדר' אבי שפירא, יו"ר ועדת ההיגוי הבינמשרדית להיערכות לרעידת אדמה, כתב חולדאי: "הקמפיין התקשורתי שיזמתם בחטא יסודו. הוא מפחיד את הציבור מבלי שיש למישהו להציע פתרון אמיתי לרעידות אדמה".

 

המכתב נשלח בתגובה למכתב ששלח שפירא לחולדאי, בו ציין כי תושבים רבים מתלוננים באוזניו על כך שהם נתקלים בקשיים בבואם לממש היתר בנייה בתוכנית לחיזוק מבנים בעיר.

 

לדברי חולדאי, "תמ"א 38, עם כל הכבוד, היא רק פתרון ב"כאילו", כאשר בפועל התוכנית מייצרת אי בהירות במישור התכנוני, ציפיות בלתי אפשריות בציבור ובסופו של דבר – במבחן התוצאה רק מעט מאוד מבנים טופלו בחמש שנות קיומה. אין גם ודאות כי היא אכן מייצרת חוזק אמיתי למבנים".

 

בנוסף ציין חולדאי: "מעניין גם לדעת מה מועילה התוכנית למי שבאמת נמצא באזורי סיכון גבוה לרדיעות אדמה כמו חצור הגלילית, קריית שמחונה, בית שאן וכו', שהתנאים הלכלכיים שם אינם מאפשרים את מימושה. מה אתה מצפה מתושב נפחד לעשות?".

 

בסיום מכתבו הדגיש חולדאי כי "עם כל הבנתי לסיבות שהביאו להוצאת מכתבך – אני עדיין סבור שעדיף לומר לציבור את האמת – גם אם היא קשה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים