שתף קטע נבחר

מי גר בבית עם החלון הצבעוני?

נטשה חיימוביץ' אוהבת להציץ לבתים יפים של זרים שיודעים לעצב את ביתם. בעוד היא נסחפת אחר דמיונה ובולשת אחר המעצבים החובבים, מתברר שיש יוצרות שוודיות שזה המקצוע שלהן ואפילו בלוג מדהים אחד שכולו מעקב אחרי בתים מיוחדים

תמיד מסקרן אותי להציץ לבתים יפים שנקרים בדרכי בנסיעותיי לחו"ל או סתם כשאני מסתובבת במקום חדש. לפעמים יהיה זה חלון צבעוני שעל אדנו מוצב כד פרחים שמושך את תשומת ליבי: הדימיון סוחף אותי לפנטז - מי גר בבית עם החלון הצבעוני? לעיתים מתאפשרת לי הצצה לתוך הבית ובלי בושה אני בולשת אחרי העיצוב היפה.

 

בואו להיות חברים שלנו גם בעמוד הפייסבוק של אתר לאשה

 


שלושה בתים, הצצה אחת. צילום מתוך NESTING (צילום: Pia Ulin)

 

עיצוב סקרני

מתברר שאני לא לבד. זוג היוצרות משוודיה - הסטייליסטית Cilla Ramnek וצלמת הלייף סטייל Pia Ulin - סקרניות כמוני לגלות איך נראים הבתים או הדירות מבפנים, איך אנשים מעצבים את החלל האישי שלהם ובאיזה סגנון.

 

במשך 7 שנים תיעדו זוג היוצרות בתים של אנשים שפתחו בפניהן את בתיהם לצילום. התוצאה היא ספרן Nesting (בתרגום לעברית: "מקננים") המציג 26 בתים ודירות עם גישת עיצוב אישית מאוד.  


עוד שלושה בתים - שלושה סגנונות שונים (צילום: Pia Ulin)

 

יוצרות, לא מתערבות

זוג היוצרות החליטו לא להתערב, להזיז, או לגעת בפריטים השונים בתוך הבית וצילמו את החללים כפי שבעלי הבית בחרו לעצבם, מבלי לסגנן בצורה מלאכותית רק לצורך התיעוד בספר. התוצאה: צילומי פנים שאינם מעוצבים בצורה מלאכותית או מזויפת. מבחינתי זוהי הצצה אמיתית לבתים אותנטיים.

הצילומים צולמו באור טבעי ובתנאים אמיתיים שאיפשרו החללים.


צילום: Pia Ulin

 

הבלוג, הספריה וקרל לגרפלד

גם הבלוגר המגה-פופולרי, טוד סלבי, שמתעד בתים מדהימים של אנשים ובעיקר כאלה שעוסקים בעיצוב, אופנה, מדיה, לייף סטייל, אמנות ויצירה, הצליח לרכז ולמצות את הסגנון המאוד אישי של האנשים הצעירים שגרים בארצו. ברבות הימים וגבור הפופולריות של הבלוג שלו, הפכו יצירותיו לספר המתעד הצצה לבתים.  


הספריה של קיסר האופנה קרל לגרפלד, כפי שתועדה בבלוג THE SELBY


בבית של מעצב העל פיליפ סטארק מקשקשים על קיר גיר שחור


חדר ילדים כפי שצולם לבלוג THE SELBY (צילום: TODD SELBY)

 


 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מקננים בסגנון סקנדינבי
צילום: Pia Ulin
עטיפת הספר Nesting. להשיג באמזון
צילום: Pia Ulin
לאשה בפייסבוק
מומלצים