שתף קטע נבחר

סופה בארה"ב: 30 מדינות קבורות תחת שלג

ממיין שבחוף המזרחי ועד ניו-מכסיקו שבמערב התיכון, כמעט הכל מושבת. יותר מ-6,300 טיסות בוטלו, מפעלים נסגרו והילדים לא יצאו לבתי הספר. בשיקגו נערם השלג לגובה של כחצי מטר - השלישי בגובהו בהיסטוריה של העיר. ויש עוד בדרך

מהחוף המזרחי ועד המערב התיכון - הכל מושלג: סופה קשה מלווה בטמפרטורות מקפיאות, רוחות חזקות ושלג רב פוקדת ביממה האחרונה 30 מדינות ברחבי ארה"ב, ממיין במזרח ועד ניו-מכסיקו במערב. לפחות 10 בני אדם נהרגו או קפאו למווץ בסופה, המשפיעה במישרין על שליש מאוכלוסיית ארה"ב.

 

 

נמלי תעופה רבים - בהם אוהר בשיקגו ולוגן בבוסטון - נסגרו ויותר מ-6,300 טיסות בוטלו בסך הכל. גם על הקרקע שורר כאוס תחבורתי נרחב. מכוניות רבות נתקעו בשלג, כבישים רבים נחסמו, מפעלים נסגרו והפעילות בבתי ספר הושבתה. בשיקגו נערם השלג לגובה של לא פחות מחצי מטר, השלישי בגובהו בהיסטוריה של "עיר הרוחות". כמויות גבוהות אף יותר נרשמו במדינות מיזורי, אינדיאנה, קנזס וניו-יורק. שלג צפוי להגיע היום (יום ה') גם אל "התפוח הגדול", שכבר ספג החורף מנות משמעותית של קרח וכפור.


מכוניות תקועות בשלג, שיקגו (צילום: AP)

 

"הסופה הזו נדירה ביותר, גם אם צפויה מראש. סופה שגורמת לכאלה ערימות שלג רואים פעם ב-50 שנה, וגם זה לא בטוח". אמר תומס ספירגס מהשירות המטאורולוגי האמריקני. חרף התבהרות השמיים בשעות אחר הצהריים, החזאים מזהירים מהתחזקות נוספת של הרוחות - דבר שעלול לגרום לקריסת עצים ובתים.

 

בלונג איילנד נשרף חסר בית כשניסה להדליק פחיות עם שמן בישול. באוקלוהומה נהרגה אשה בעת שהחליקה על מזחלת בפסי רכבת. באוהיו, ניו ג'רזי, פנסילבניה ומדינות נוספות נותקו מהחשמל כ-375 אלף בתים ובתי עסק עקב תקלות ומפגעים סביבתיים. הטמפרטורות באזורים נרחבים נעות בין 5- ל-20-, אולם עם התחזקות הרוחות היום הן צפויות לרדת עד כדי 30- מעלות צלסיוס.


אי אפשר לצאת, איווה קבורה בשלג (צילום: AFP)

 

"הבעיה היא לא בפינוי השלג, אלא בכך שאין לנו לאן להעביר אותו", סיפר מפלס השלג מייק שומייקר. לדבריו, מלאכת פינוי השלג בשיקגו צפויה להימשך עוד לפנות 24 שעות."עוד יש לנו שלג שלא נמס מחג המולד", הוסיף.

 ברשויות המקומיות מתכוננים לבצע ניקוי מאסיבי נוסף של הרחובות, שעלותו תכביד עוד יותר על כיסו של משלם המסים האמריקני. בשיקגו לבדה מעריכים כי עלות הפינוי תסתכם ב-14.8 מיליון דולר.

 

"זה פשוט לא יאומן. הייתי כאן גם בסופה הגדולה בשנת 1967 אבל הסופה הזו פשוט מטורפת", סיפר ג'ון פזסקי, עובד ניקיון באחת הכנסיות בשיקגו". פזסקי התייחס בדבריו לסופה שפקדה את העיר בשלהי ינואר אותה שנה והורידה עשרות סנטימטרים של שלג.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התנועה בכבישים הוקפאה
צילום: AP
הטמפרטורות יצנחו עוד
צילום: AFP
מומלצים