שתף קטע נבחר

היועמ"ש: לבחון חקירה פלילית על מסמך הרפז

היועץ וינשטיין הורה לבחון האם קיימת תשתית ראייתית לפתיחה בחקירה פלילית בעניין מסמך הרפז. החקירה תנוהל על-ידי המשטרה, בשיתוף השב"כ

בדיקת המבקר שוב מזעזעת את צמרת צה"ל? שלושה ימים לפני הדיון בממשלה על זהות הרמטכ"ל ה-20 של צה"ל, פרסם אמש (יום ה') משרד המשפטים הודעה, לפיה היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה וינשטיין, הורה על קיום בדיקה על מנת לבחון האם קיימת תשתית ראייתית לפתיחה בחקירה פלילית בעניין מסמך הרפז. הבדיקה תבוצע על-ידי צוות משולב של משטרת ישראל והשב"כ, בהובלת המשטרה. על פרטים נוספים בפרשה הוצא צו איסור פרסום.

 

הצטרפו לעמוד של ynet בפייסבוק

 

בהודעת משרד המשפטים נמסר, כי שיתוף השב"כ בצוות היה לבקשת היועץ המשפטי לממשלה, וזאת נוכח הזיקה בין החשדות הפליליים לסיכון הקיים בהיבטים ביטחוניים רגישים, ולאור הצורך לסייע בהגנה על סודות המדינה בנסיבותיו המיוחדות של תיק זה. החקירה נפתחה בעקבות פנייה של מבקר המדינה ליועץ המשפטי לממשלה.

 

בפני מבקר המדינה העידו בעבר השר אהוד ברק והרמטכ"ל רב-אלוף גבי אשכנזי וגם אלופים וקצינים בכירים. בצמרת צה"ל אמנם הביעו אז שביעות רצון מבדיקת המבקר, לאחר שקצינים בכירים ציינו כי ישנה חשיבות עליונה לכך שגורם חיצוני הוא שייבחן את הפרשה

 

לפני שבועיים הודיעה הפרקליטות כי סגן אלוף במילואים בועז הרפז יואשם בזיוף מסמך ושימוש בו בכוונה להשפיע על תהליך מינוי ראש המטה הכללי של צה"ל. פרקליטות המדינה הודיעה לבאי כוחו של הרפז כי לאחר עיון בחומר הראיות, נשקלת העמדתו לדין בכפוף לשימוע.

 

הרפז, קצין מודיעין לשעבר החשוד בזיוף "מסמך גלנט", שוחרר למעצר בית בתחילת ספטמבר. בשבועות האחרונים המשיך צוות החקירה המיוחד שהוקם ביאחב"ל

 לבדוק האם אנשים נוספים היו מעורבים בפרשה שהסעירה את צמרת צה"ל והמדינה, אולם לא הצליחו להגיע למעורבים נוספים. בפרקליטות מתכוונים להגיש את כתב האישום כבר בימים הקרובים.

 

ביאחב"ל הופתעו ללמוד עד כמה הרפז מעורב בכל מה שקשור לצה"ל. הוא ידע בדיוק את כל האינטריגות הקטנות ושולט בכל המינויים בצבא. בתחילת החקירה עוד ניסה הרפז להרחיק את עצמו מהאירוע. החוקרים נתנו לו להשלות את עצמו כאילו הוא מכוון אותם לכיוונים אחרים. "הוא זרק המון שמות, גם של פוליטיקאים שהיו קשורים למסמך, כדי לבלבל אותנו", אמרו ביאחב"ל. אבל צוות החקירה, בראשותו של סגן-ניצב ירון לונדון, לא קנה את זה.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בועז הרפז. חקירה נוספת על המסמך
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים