שתף קטע נבחר

מש' המשפטים: החקירה לא נוגעת למסמך הרפז

החקירה עליה הורה היועמ"ש עוסקת בחשדות שעלו מבדיקת המבקר, ואינה קשורה ישירות לפרשת הרפז. המבקר בדק את פעילות הרפז במערכת הביטחון, ובכלל זה בתחומי סחר ורכש

היועץ המשפטי לממשלה הטיל אמש (יום ה') פצצה ואמר כי נפתחה חקירה נוספת בעניין "מסמך הרפז", היום הוציאו במשרד המשפטים הודעת הבהרה בנוגע לבדיקה, עליה הוטל צו איסור פרסום. במשרד המשפטים אמרו כי הבדיקה בנוגע לחשדות הפליליים, עליה הורה היועץ וינשטיין, אינה נוגעת לפרשת "מסמך הרפז" עצמו, אלא עוסקת בחשדות שעלו מבדיקת מבקר המדינה.

 

 

באוקטובר האחרון החל המבקר, מיכה לינדנשטראוס, בבדיקה בעקבות אותה פרשה. בדיקתו עסקה במכלול פעילויותיו ועיסוקיו של הרפז במערכת הביטחון בתחומים השונים, כגון סחר ורכש, ובנוגע לקשרי גומלין עם גורמים שונים במערכת הביטחון.

 

הבדיקה אף כללה את מכלול הפעולות במערכת הביטחון הקשורות לעיסוק במסמך הרפז, לרבות הליך בחירת הרמטכ"ל. לפני כשבוע וחצי העביר המבקר את ממצאי הבדיקה ליועץ, שמהם עולים חשדות לפלילים - ובעקבות זאת הורה וינשטיין לפתוח בחקירה בעניין.

 

בפני מבקר המדינה העידו בעבר בפרשה השר אהוד ברק והרמטכ"ל רב-אלוף גבי אשכנזי וגם אלופים וקצינים בכירים. השבוע ברק אמר כי לא יאריך את כהונתו של אשכנזי ותקף אותו בנוגע ל"עניינים אתיים ונורמטיביים". הרמטכ"ל ענה לו ואמר כי הוא משאיר "צבא נורמטיבי".

 

לפני שבועיים הודיעה הפרקליטות כי סגן אלוף במילואים בועז הרפז יואשם בזיוף מסמך ושימוש בו בכוונה להשפיע על תהליך מינוי ראש המטה הכללי של צה"ל. פרקליטות המדינה הודיעה לבאי כוחו של הרפז כי לאחר עיון בחומר הראיות, נשקלת העמדתו לדין בכפוף לשימוע.

 

הרפז, קצין מודיעין לשעבר החשוד בזיוף "מסמך גלנט", שוחרר למעצר בית בתחילת ספטמבר. בשבועות האחרונים המשיך צוות החקירה המיוחד שהוקם ביאחב"ל לבדוק האם אנשים נוספים היו מעורבים בפרשה שהסעירה את צמרת צה"ל והמדינה, אולם לא הצליחו להגיע למעורבים נוספים. בפרקליטות מתכוונים להגיש את כתב האישום כבר בימים הקרובים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרפז. החקירה אינה נוגעת ישירות למסמך
צילום: אוהד צויגנברג
לינדנשטראוס. התרכז בנושאי סחר ורכש
צילום: גיל יוחנן
מומלצים