שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  קווין ספייסי משיק אקדמיה לתיאטרון במזה"ת

  מטרת היוזמה המשותפת לשחקן ההוליוודי ולאיל ההון באדר ג'אפאר, היא לקדם את אמנויות הבמה במזרח התיכון. האקדמיה תתמקד בעידוד בני נוער משכבות סוציו-אקונומיות נמוכות

  שיתוף פעולה יוצא דופן בין השחקן האמריקני, קווין ספייסי, לבין איש העסקים, באדר ג'אפאר, העומד בראש חברת "Crescent Petrolium" בדובאי, הוביל השבוע להקמת האקדמיה המזרח תיכונית לתיאטרון. היוזמה, שהושקה בדובאי, מוגדרת כחברה ללא מטרות רווח שמטרתה לקדם את אמנות התיאטרון באזור המזרח התיכון ובקרב בני נוער באמצעות הפקות תיאטרון וסדנאות.

   

  "האקדמיה היא הראשונה מסוגה במזרח התיכון והיא תעשה שימוש באמצעים קיימים באזור כדי להציע מגוון אפשרויות רחב לאמנים בראשית דרכם ובכלל זה סדנאות, כיתות אמן ואירועים מיוחדים אותם יובילו אנשי מקצוע מובילים בכל תחומי התיאטרון ואמנויות הבמה ובכלל זה", נכתב בהודעה משותפת לעיתונות בה הודגש כי "האקדמיה תתמקד באופן מיוחד בעידוד ילדים ובני נוער משכבות סוציו-אקונומיות נמוכות".

   

  קווין ספייסי, שמכהן משנת 2004 כמנהלו האמנותי של תיאטרון Old Vic הוותיק בלונדון, יזם את הפרויקט באמצעות הקרן שנושאת את שמו ופועלת מזה כשנה לקידום אמנויות לטובת הציבור. את פעילות הקרן רואה ספייסי כדרך "להחזיר בחזרה" לקהילה.

   

  באירוע ההשקה של הפרויקט שנערך בדובאי, אמר ספייסי: "למנטור שלי, ג'ק למון, היה משפט קבוע שאימצתי ברבות השנים. הוא האמין שאם הצלחת בדרך שבה בחרת, חובתך היא 'לשלוח את המעלית בחזרה למטה'. זו הסיבה שהקמתי את קרן קווין ספייסי ואני נרגש שעמדה לי הזכות לפתח במסגרת זו את האקדמיה המזרח תיכונית לתיאטרון".

   

  איל ההון ג'אפאר, שחתום על מספר יוזמות ופרויקטים חברתיים באזור המזרח התיכון אמר במעמד ההשקה: "תוך שימוש במקומות ובמתקנים קיימים, האקדמיה המזרח תיכונית לתיאטרון, תפעל לגשר על פני גבולות גיאוגרפיים ולהציע לבני הנוער שלנו ולאמנים בראשית דרכם הזדמנות לחקור את כל ההיבטים השונים של אמנות התיאטרון". ג'אפאר הוסיף כי "התועלת בפרויקט הזה היא כפולה: גילוי כישרונות אזוריים שטרם נחשפו ובמקביל קידום תוכן מזרח תיכוני על במות בינלאומיות כמו ברודווי בניו יורק והווסט אנד בלונדון".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום יוניברסל
  ספייסי. שולח את המעלית בחזרה למטה
  צילום יוניברסל
  לאתר ההטבות
  מומלצים