שתף קטע נבחר

מנכ"ל איקאה: "השבת שמרה עלינו בשריפה"

למרות הנזקים העצומים לחנות "איקאה", המנכ"ל שלומי גבאי מצליח לראות גם את הצד החיובי: "העובדה שאנחנו ארגון שומר שבת - זו הייתה ההשגחה העליונה שלנו באירוע הקשה הזה"

נזק של מאות מיליונים, שיקום של למעלה מחצי שנה – אבל ב"איקאה", שאחד מבעליה הוא איש העסקים החרדי שלום פישר, מברכים על חצי הכוס המלאה: מנכ"ל החברה בישראל, שלומי גבאי, אומר כי שריפת הענק שפרצה בסניף נתניה הסתיימה ללא נפגעים בזכות שמירת השבת וההקפדה על כשרות מזון מהודרת בחנות ובמסעדה שהיא מפעילה. 

 

 

בראיון למוקד ה"נייעס" (חדשות) הטלפוני "הקול החרדי", הגדיר אמש (שבת) גבאי את סיום האירוע ללא נפגעים בנפש כ"נס" שהוא תוצאה של השגחה עליונה.

"לשמחתנו הגדולה ותודה לאל, אנחנו מסיימים את האירוע הקשה הזה בלי נפגעים בנפש ובלי שום פגיעה", אמר גבאי בראיון לבני מחלב. "נס גדול קרה לנו בחנות הזו. נס גדול שבהשגחה עליונה

שמרו עלינו שלא הייתה שום פגיעה בנפש לאף אחד".

 

כשנשאל מתי להערכתו תפתח איקאה מחדש את הסניף בנתניה, השיב: "בעזרת השם בתוך חצי שנה עד שנה אנחנו נחזיר את החנות שומרת השבת הזו, כשרה למהדרין, לכלל בית ישראל, כפי שהייתה בעבר".

 

לקראת סיום השיחה פנה המנכ"ל גבאי למראיין: "אני ברשותך רוצה אמירה אחת - העובדה שאנחנו ארגון שומר שבת והעובדה שאנחנו ארגון שטרח להשקיע על מנת להכשיר למהדרין את כל חלקיו ואת כל צדדיו, העובדה שאנחנו מקפידים הקפדה יתירה - זו הייתה ההשגחה העליונה שלנו באירוע הקשה הזה".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
שלומי גבאי. היה "נס"
צילום: עידו ארז
השריפה. ללא נפגעים
צילום: ערן סלם
מומלצים