שתף קטע נבחר

אשתו של וינשטיין תיחקר על העובד הזר בביתו

בעקבות הפרסומים כי היועמ"ש העסיק בעבר עובד זר ללא היתר, הורתה הפרקליטות לרשות האוכלוסין וההגירה "לפעול כמקובל" ולבדוק את העניין. אביבה וינשטיין תגיע לחקירה במשרדי הרשות

רשות האוכלוסין וההגירה פתחה בבדיקה של העסקת עובד זר ללא היתר לכאורה בביתו של היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין. מרשות האוכלוסין וההגירה נמסר הערב (יום א') כי התקבלה בקשה מהפרקליטות "לפעול כמקובל במקרים כאלו".

 

 

כפי שדווח בערוץ 10, פרקליט המדינה ביקש לטפל בעניין באופן המקובל במקרים מסוג זה. כחלק מהבדיקה, תזומן רעייתו של וינשטיין, אביבה, לחקירה ברשות האוכלוסין וההגירה.

 

בתחילת השנה פנתה לשכתו של וינשטיין לפרקליט המדינה, משה לדור, בבקשה שיבדוק העסקת עובד זר ללא היתר לכאורה בביתו. לדברי עוזרו הבכיר של היועץ, רז ניזרי, הוא ביקש מפרקליט המדינה לטפל בעניין זה באותו אופן המקובל ביחס למקרים אחרים מול הגורמים הרלוונטיים, ללא מעורבות של לשכת היועץ ושל היועץ עצמו.

  

באחרונה פורסם כי עו"ד וינשטיין העסיק בעבר בביתו עובד זר ללא היתר במשך כשנה, טרם מונה לתפקיד היועץ המשפטי. בעקבות זאת נמסר מלשכת היועץ כי "אכן הועסק בבית משפחת וינשטיין בעבר עובד ממוצא הודי שלפי בדיקתה של גברת וינשטיין, בזמן שקיבלה אותו לעבודה והמסמכים שהציג העובד בפניה, היה עובד חוקי השוהה בארץ כדין".

  

מלשכתו של היועץ המשפטי נמסר אז כי "עבודתו של עובד זה הופסקה עוד ב-2009, הרבה לפני שהיועץ החל לכהן בתפקידו ובלא קשר לכך".

 

עוזרו של וינשטיין הוסיף כי גם בעניין נילי פריאל, רעייתו של שר הביטחון אהוד ברק, ההנחיה היתה לפעול בהתאם למקובל "ללא כל סטייה מהן לקולה ולחומרה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
וינשטיין
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים