שתף קטע נבחר

אוקראינה מחכה לישראלים: ממחר גם ללא ויזה

ביטול האשרות בין ישראל לאוקראינה יחסוך מאות שקלים למי שרוצה לטוס לשם, וחברות הנסיעות צופות זינוק בתיירות בין המדינות, כפי שפורסם ב"ממון" של "ידיעות אחרונות"

החל ממחר לא יצטרכו תיירים מישראל לקבל אשרות כניסה לאוקראינה, וגם תיירים מאוקראינה לא יזדקקו לאשרות כניסה לישראל. זאת בעקבות הסכם ביטול אשרות הדדי שנחתם בין שתי המדינות וייכנס מחר לתוקפו.

 

בישראל מקווים כי בעקבות ביטול אשרות הכניסה יהיה זינוק במספר התיירים שמגיעים מאוקראינה לארץ. על פי התחזית של משרד התיירות, יהיה השנה גידול של כ-40% בהשוואה לשנת 2010 ויגיעו לארץ קרוב ל-140 אלף תיירים. התרומה למשק הישראלי מוערכת בכמאה מיליון דולר בשנה.

 

בשנת 2010 טסו בקו בין ישראל לאוקראינה 292 אלף נוסעים, גידול של קרוב ל-24% בהשוואה לשנת 2009. בנוסף הגיעו עוד רבבות תיירים מאוקראינה לביקור חד יומי בישראל דרך מעבר הגבול במצרים או באמצעות טיסות שכר מאנטליה.

עד כה עלות ההוצאה של אשרת כניסה לאוקראינה הייתה בין 150 שקל ל-4,650 שקל, תלוי בסוג האשרה.

 

בין ישראל לאוקראינה מתקיימות כיום 31 טיסות שבועיות. בהן 16 של חברת אירוסוויט ו-6 של אל על. ארקיע אמורה בעוד 3 חודשים להתחיל להפעיל 2 טיסות שבועיות.

 

כ-100 אלף ישראלים נסעו בשנה האחרונה לאוקראינה

קייב, הנמצאת על גדות נהר הדנייפר, משופעת באטרציות הכוללות כנסיות, מוזיאונים ופארקים וגם אתרים יהודיים. האטרקציה הבולטת ביותר היא לווארה קייב-פצ'רסק, מתחם של מנזרים וכנסיות שהקמתו החלה לפני אלף שנים. אטרקציה אחרת היא גשר האוהבים שנמצא בפארק קראצ'טי ובו נוהגים הגברים להציע נישואים לאהובותיהם. אטרקציה נוספת היא פארק מרינסקי המשופע במזרקות ופסלים שונים. בפאתי קייב נמצא אתר באבי-יאר, גיא ההריגה הידוע לשמצה שבו נטבחו עשרות אלפי יהודים ב-1941.

 

לדברי אבי שוורץ, מנכ"ל חברת אירוסוויט בישראל, כ-100 אלף ישראלים נסעו בשנה האחרונה לאוקראינה. נתון זה כולל עולים שנסעו לביקורי משפחות, כ-40 אלף חסידי ברסלב שטסו לאומן, והשאר אנשי עסקים ותיירים. "ביטול האשרות יביא להכפלה של מספר התיירים מישראל לאוקראינה", העריך שוורץ, "העלות הגבוהה של האשרות הייתה חסם להרבה אנשים שרצו לנסוע לשם ולא רצו לשלם מאות שקלים עבור הוצאת אשרת כניסה. התחרות שיש עכשיו בקו גם מוזילה את מחירי הטיסות. אוקראינה תארח בשנת 2012 את משחקי היורו ולכן יש שם פיתוח תיירותי מואץ".

 

כמה זה עולה? טיסה באפריל ו-3 לילות על בסיס לינה וארוחת בוקר במלון רדיסון בלו (4 כוכבים) מוצעת במחיר של 569 דולר.

 

אוקראינה בעלייה

  • 140 אלף: מספר התיירים מאוקראינה שצפויים להגיע ב-2011
  • 100 אלף: ישראלים ביקרו באוקראינה בשנה שעברה
  • 40%: הגידול הצפוי במספר התיירים הישראלים באוקראינה
  • 292 אלף: מספר הנוסעים שטסו ב-2010 בקו בין ישראל לאוקראינה
  • 24%: הגידול בתנועת הנוסעים בהשוואה ל-2009
  • 31: טיסות שבועיות מישראל לאוקראינה

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פסל אמא מולדת קייב. יש מה לראות בעיר
צילום: אדוארד דוקס
בית גולדה מאיר בקייב. יהודים וישראלים רבים מבקרים
צילום: רונן מדזיני
מומלצים