שתף קטע נבחר

זירת הקניות

ארדן נשאר בסביבה, הארגונים הירוקים מברכים

החלטתו של השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן, להישאר בתפקידו ולוותר על תפקיד שגריר ישראל באו"ם התקבלה בתחושת רווחה בארגוני הסביבה. "ישנה חשיבות אדירה לכך שארדן, שהוכיח עצמו כמחויב לסביבה, יישאר בתפקידו"

החלטתו של גלעד ארדן להישאר בתפקיד השר להגנת הסביבה ולוותר על תפקיד שגריר ישראל באו"ם, שהוצע לו לפני מספר חודשים על ידי ראש הממשלה ושר החוץ, התקבלה בברכה בקרב ארגוני הסביבה.

 

עוד חדשות וכתבות - בפייסבוק של ynet

 

"ייצוג ישראל באו"ם הציב בפניי יעדים מדיניים והסברתיים מאתגרים, אולם לבסוף גברה מחויבותי לסביבה ורצוני העז להשלים את הרפורמות הסביבתיות, העתידות לשנות את פניה של ישראל", הסביר הבוקר (ג) ארדן את החלטתו. 

 

לדבריו, הצעדים שהוא מבקש להמשיך ולקדם כוללים בין היתר את "מהפיכת המיחזור והפרדת הפסולת, פיתוח שרשרת הפארקים המטרופולינים לאורכה של ישראל, יישום חוק אוויר נקי והפחתת זיהום האוויר". 

 

הארגונים: ארדן הוכיח מחויבות לסביבה 

בארגוני הסביבה כאמור קיבלו בברכה את הכרעתו וציינו כי מדובר בהחלטה שמצביעה על מחויבות וכי היא תשרת את המשך העשייה הסביבתית.

 

מהחברה להגנת הטבע נמסר כי "אנחנו מברכים את השר גלעד ארדן על שבחר להישאר בתפקיד חשוב זה. נושאי איכות הסביבה הם מהנושאים החשובים ביותר לעתיד של כולנו ואנחנו סבורים כי זה תפקיד שראוי להתייחס אליו במלוא הרצינות". בחברה הוסיפו כי "אנו מקווים שהשר ארדן ימשיך לקדם בנחישות את הנושאים בהם הוא החל".

 

מנכ"ל אדם טבע ודין, עו"ד עמית ברכה, אמר כי "החלטתו של השר ארדן מעידה על מחויבותו הגדולה להגנה על הסביבה בישראל ולקידום הנושא לסדר העדיפויות הלאומי. אין ספק כי בתקופה שבה רובצים לפתחה של ישראל אתגרים סביבתיים גדולים, ישנה חשיבות אדירה לעובדה כי השר ארדן שהוכיח עצמו כשר מחויב להגנה על הסביבה, יישאר בתפקידו".

 

ברכות הגיעו גם מארגון הגג של ארגוני הסביבה, "חיים וסביבה". יו"ר הארגון, מוסי רז, ומנכ"ל הארגון, נאור ירושלמי, הבהירו כי "ההחלטה מוכיחה את חשיבותו הלאומית של המאבק להגנת הסביבה בישראל. אנו מאחלים לשר ארדן המשך הישגים בתחום חשוב זה".  

 

גם בעמותת ,"תנו לחיות לחיות" בירכו על החלטת ארדן. "השר ארדן הוא אחד הפוליטיקאים הפעילים ביותר למען בעלי החיים, ואנו מברכים על כך שימשיך להיות שותפינו לדרך במימוש זכויות בעלי החיים".

 

לאחר קבלת ההחלטה הביע ראש הממשלה, בנימין נתניהו, את תמיכתו בארדן וכעת צפוי להימשך תהליך איתורו של מועמד או מועמדת אחרים לתפקיד באו"ם. 

 

מלשכת השר נמסר כי "ראש הממשלה אמר כי כמי שכיהן כשגריר ישראל באו"ם, ברור לו שארדן יכול היה להיות שגריר מצוין ולשרת את מדינת ישראל, אולם בחירתו להמשיך ולכהן כשר להגנת הסביבה ולהשלים את הובלת המהלכים החשובים למדינת ישראל ראויה להערכה". 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נשאר בסביבה. ארדן
צילום: מירי שאול
מומלצים