שתף קטע נבחר

בניהו: מבקשים להכשיר עשרות לוחמי ניו-מדיה

דובר צה"ל תת-אלוף אבי בניהו סיפר בכנס הרצליה כי ביקש להקצות 6 מיליון שקלים להקמת ענף ניו מדיה, שאליו מגוייסים "האקרים קטנים שנולדו וחיו ברשת", אשר נבחרים בפינצטה. הוא המליץ למנות שר שיופקד על ההסברה באמצעות הניו-מדיה

האקרים בשירות צבא ההגנה: דובר צה"ל, תת-אלוף אבי בניהו, השתתף בצהריים (יום ג') בפאנל בנושא "המדיום הדיגיטלי כנשק אסטרטגי" בכנס הרצליה וסיפר כי ביקש מהצבא לגייס "לוחמי ניו-מדיה, האקרים קטנים שנולדו וחיו ברשת. אנו בוחרים אותם בפינצטה ומכשירים אותם לשרת את המדינה".

 

 

תת-אלוף בניהו סיפר בכנס, שנערך במרכז הבינתחומי בהרצליה, כי בחטיבת דובר צה"ל מקדמים הקמת ענף ניו-מדיה, ולמטרה זאת הוא ביקש להקצותו 6 מיליון שקלים. 

 

הוא התייחס גם להשפעה של האינטרנט על המהומות האחרונות בתוניסיה ובמצרים, כמו גם אלה שפקדו את איראן אחרי הבחירות לנשיאות. "אי אפשר שלא להתרשם איך טכנולוגיה שפותחה במערב פוגעת במשטרים בצד השני של הסקאלה. כמו באיראן למשל, איך מצלמת פלאפון אחת פוגעת יותר במשטר מכל הפעולות של סוכנויות הביון", במצרים, לעומת זאת, "עדיין לא מעכלים את העוצמה שניתנה לציבור והולכת ומופקעת מהמנהיג.

 

"האינפורמציה יכולה לערוב לחך"

דובר צה"ל סיפר כי הוא מתכנן גם להקים בלוגים לדוברים ומפקדים ככלי הסברתי. "אנחנו נמצאים בחזית הזו ומתקדמים לאט", אמר. הוא גם המליץ לממשלה למנות שר שיופקד על נושא ההסברה באמצעות הניו-מדיה: "הצבא מטפל יותר מדי בהסברה בתוך המדינה, אל לו לצבא להיכנס לחלל שהמדינה הותירה אחריה. היא צריכה לטפל בעניין".

 

עליזה, חיילת בודדה מארה"ב, סיפרה על מערך הניו-מדיה בדובר צה"ל: "התחלנו לעבוד

בניו-מדיה במבצע עופרת יצוקה. בלוגרים הם מאוד חשובים ומאוד משפיעים. מדובר בדמוקרטיזציה של המידע, ועל כך שלא ניתן לדחוף אינפורמציה לגרונם של אנשים אבל ניתן לעשות אותה ערבה לחך".

 

"ערוץ היו-טיוב שלנו הוא ההצלחה הכי גדולה שלנו", סיפרה החיילת, "תמונות הן קורצות לעין ומשמשות הוכחה ויזואלית הרבה יותר טובה ממילים. כמו למשל בעניין המשט - קטעי הווידאו שלנו, ברגע שעלו הפכו למספר אחת ושתיים ברשת והשפיעו הן על דיווחי התקשורת בעולם והן על הדיונים ברשת". עם זאת, היא הודתה כי "אנו עדיין לומדים ואנו בתחילתה של דרך ארוכה מאוד". 

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תת-אלוף בניהו. "מתקדמים לאט"
צילום: אבי מועלם
מומלצים