שתף קטע נבחר

התביעה באיטליה דורשת: משפט מהיר לברלוסקוני

התביעה המליצה לשפוט את ראש הממשלה בהליך מזורז בגין ניצול סמכותו לרעה וקיום יחסי מין עם יצאנית קטינה. אם יקבל השופט את ההמלצה, משפט ברלוסקוני ייפתח בתוך כחודשיים

האם הקריירה הציבורית של סילביו ברלוסקוני תסתיים מאחורי הסורגים? התביעה באיטליה המליצה היום (יום ד') בפני שופט במילנו להעמיד לדין את ראש הממשלה בהליך שיפוט מזורז בניצול לרעה של תפקידו, לאחר שניצל לכאורה את סמכותו כדי לטייח טענות שלפיהן שילם כסף תמורת יחסי מין עם יצאנית קטינה. ברלוסקוני מסר בתגובה כי המטרה העיקרית של התביעה היא להפיל את ממשלתו.

 

 

המשמעות העיקרית של המלצת התובעים באיטליה היא שהם מאמינים כי יש להם מספיק ראיות נגד ראש הממשלה ב- ה-74, בשביל לדלג על תהליך שימוע.עם זאת, מדובר ככל הנראה בצעד אחד מתוך מאבק משפטי ארוך שעומד להתנהל.

 

מרגע הגשת המלצת התביעה, עומדים בפני השופט שקיבל אותה חמישה ימים כדי להודיע על החלטתו בתיק נגד ראש הממשלה האיטלקי. אם יחליט השופט לקבל את המלצת התביעה, המשפט יכול להתחיל בתוך כחודשים.  

 

על פי התביעה באיטליה, לא רק שסילביו ברלוסקוני קיים יחסי מין עם הקטינה בת ה-17, "רובי", אלא גם התערב אישית כדי לשחרר אותה ממעצר בתואנה שהיא נכדתו של נשיא מצרים חוסני מובארק. מסמכים שהוגשו לבית המשפט במסגרת החקירה כללו בין היתר תעתיק של האזנות סתר שנערכו לחשודים במעורבות בפרשה.

  

ההתפתחויות בפרשה באות על רקע הדיווחים האחרונים באיטליה שלפיהן הצעירה שבמוקד הפרשה נמצאת בהריון ואמורה להתחתן בקרוב. אתר האינטרנט של המגזין "אוגי" ציטט בשבוע שעבר מקורות שלפיהם "רובי", מרוקאית שביקרה בביתו של ברלוסקוני כשהיתה בת 17 בלבד, נמצאת בחודש השלישי להריונה.

החוק האיטלקי אוסר לשלם כסף ליצאנית קטינה, אך הן הצעירה והן ברלוסקוני הכחישו שהיה ביניהם קשר מיני.

 

ואם לא די בדרישה להעמיד לדין את ברלוסקוני, פרשה אחרת מהעבר חזרה לרדוף אותו בשבוע האחרון. בתקשורת האיטלקית דווח כי במסגרת החקירה נגד ראש הממשלה, מצאו התובעים ראיות המצביעות על כך ששילם 17 אלף אירו לאמה של נואמי לטיציה, דוגמנית צעירה שביקורו של ראש הממשלה ביום הולדתה ה-18 ב-2009 עורר סערה תקשורתית וספקולציות רבות לגבי טיב הקשר ביניהם.

 

ואיך מגיב הציבור האיטלקי לפרשיות בהן מעורב לכאורה ראש הממשלה לו? בסוף השבוע הפגינו אלפים נגד ברלוסקוני, בהם אנשי רוח ועיתונאים, על רקע חקירת המשטרה נגדו. המפגינים טענו כי פרשיית המין בה הוא מעורב לכאורה "פגעה קשות בשמה הטוב של איטליה".

 

קרוב ל-9,000 בני אדם השתתפו באירוע, שהתקיים באולם קונצרטים, בפרבר של מילנו. מאות נוספים צפו באירוע, ששודר במסכי וידאו מחוץ לאולם. רוברטו סביאנו, סופר ועיתונאי איטלקי מפורסם, אמר באירוע: "יש איטליה, שיש לה את הזכות והחובה להשמיע את קולה. יש איטליה שמאמינה בחוק". סביאנו, שחיבר ספר על המאפיה בנפולי, קרא לאלפים להתמרד נגד "ראש ממשלה שמשלם לנערות עבור מין, משקר למדינה ובורח מבתי המשפט".

 

במקביל, נערכה הפגנה נגד ברלוסקוני גם בפירנצה. כ-3,000 מפגינים נשאו שלטים עליהם נכתב "איטליה היא לא בית בושת" ו"אל תפגע בכבוד שלנו". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יעבור גם את המשבר הזה? ברלוסקוני
צילום: רויטרס
"הפרוצה של ברלוסקוני". "רובי"
צילום: רויטרס
מומלצים