שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  העצמאים לראש הממשלה: "אל תוריד מסים"
  נשיא לשכת ארגוני העצמאים והעסקים בישראל, שרגיל בימים כתיקונם למחות כנגד העלאות מס, קורא במכתב גלוי לראש הממשלה להקפיא את המתווה להפחתת מס ההכנסה ומס החברות. "דאג להוזלת מחיר הדלק ולהפחתה במחיר המים. אנו נוכל מצידנו לעבוד, לפרנס ולשלם אולי קצת יותר מסים ישירים"

  "אדוני ראש הממשלה, אני פונה אליך בשם מגזר העצמאים, העסקים הקטנים והבינוניים במדינת ישראל שאני, בהכירי אותך, יודע כי הוא קרוב ללבך ושאתה, כמי שמבין בכלכלה, מכיר בחשיבותו ובתרומתו לכלכלה בישראל: הקפא את מתווה הורדת המיסים הישירים לשנתיים!" - במילים אלה פונה נשיא לשכת ארגוני העצמאים והעסקים בישראל (להב), עו"ד יהודה טלמון, לבנימין נתניהו במכתב גלוי שנשלח בעקבות ההתייקרויות האחרונות של הדלק, הלחם ומוצרים נוספים.

   

  במכתב קורא טלמון לראש הממשלה לבטל את המתווה להפחתת מס החברות ומס ההכנסה בישראל, שכלול במסגרת התכנית הכלכלית לשנים 2011-2012. אובדן ההכנסות למדינה כתוצאה מהפחתת המסים הישירים (מסים שמוטלים ישירות על ההכנסה), לצד העלייה הטבעית בגובה התקציב, תגרום לעלייה בגירעון התקציבי.

   

  כדי לעמוד ביעד הגירעון, שעומד על 5.4 מיליארד שקל ב-2011, וב-2012 על 3.4 מיליארד שקל, נדרשת הממשלה להעלאה של מסים עקיפים (מסים שמוטלים על מוצרי צריכה) והעלאת מסים אלו היא שתרמה להתייקרויות הנוכחיות שמעוררות את זעם הציבור. לכן מציע נשיא להב להקפיא את הפחתת המסים הישירים לאפשר הקפאה של העליה במסים על הדלק, על הסיגריות ועל המים.

   

  "אכן צודק אתה בעמדתך הבסיסית", כותב טלמון לראש הממשלה. "לפיה אין כמהלך של הורדת המיסים לעידוד המשק והדבר כבר הוכיח את עצמו בעבר, אלא שהפעם לעת הזו המחיר יקר, יקר מדי, אותו אנו נאלצים לשלם. אין לי ספק כי יוזמתך באה מתוך הרצון להיטיב עימנו ובכך לסייע לכלכלה, אולם במבחן התוצאה המחיר שאנו משלמים בשל כך כבד מנשוא.

   

  "אדוני ראש הממשלה, כלכלת ישראל צלחה את גלי הצונאמי של המשבר העולמי באופן מעורר קנאה אצל אומות העולם, חלק לא מבוטל בשל מדיניות הממשלה וחלק לא מבוטל בשל חוסנו של המגזר העסקי והתוצאה היא עודפי גבייה של כ- 12 מיליארד שקל בשנת 2010. עם תוצאות כאלה - אין מקום לייקור הדלק, לעליה המסחררת במחיר המים ובודאי לאי קיום התחייבויות שניתנו.

   

  "משכך, אני פונה אליך ומבקש שוב: אנא הקפא לשנה עד שנתיים את מתווה הורדת המסים! נראה כי במהלך זה תומכים נגיד בנק ישראל וגם לא מעט מבכירי האוצר. מנגד - דאג להוזלת מחיר הדלק, להפחתה במחיר המים ולביטול הגזירות בביטוח הלאומי. אנו נוכל מצידנו לעבוד, לפרנס ולהתפרנס ולשלם אולי קצת יותר מסים ישירים, שהם פרוגרסיביים במהותם, והרבה פחות מסים עקיפים שהם רגרסיביים ופגיעתם רעה דווקא בחלשים".

   

  טלמון מסיים את מכתבו במילים: "אני מקווה שקריאה זו, היוצאת מן הלב, תחדור אל ליבך ותביא לשינוי המיוחל".

   

  התאחדות המלאכה והתעשיה:

   

  ייקור הדלק מגדיל את עלויות הייצור של העסקים הקטנים בתעשייה

   

  בכמיליארד שקלים ומסכן את המשך צמיחתם

   

   

  יהודה אלחדיף, נשיא ההתאחדות, קורא לממשלה להודיע לאלתר על ביטול העלאת מחיר הדלק והוזלת המים כדי שלא לעצור את תנופת הצמיחה שהחלה לחלחל לעסקים הקטנים בשנת 2010.

   

   

  יהודה אלחדיף, נשיא התאחדות התעשייה, מצטרף לקריאה לממשלה לבטל את עליות המחירים הדרקוניות הפוגעות בעיקר בעסקים הקטנים והבינוניים. לדבריו, עלויות המחירים המתמשכות של הדלק, המים ומוצרי יסוד נוספים מכבידים לא רק על משקי הבית אלא גם על העסקים הקטנים, המתקשים לעמוד העלויות הנוספות המושתות עליהם חדשות לבקרים. "גם כך סובל מגזר העסקים הקטנים מקשיים בתזרים מזומנים וממצוקת אשראי והעלויות הנוספות דוחקות עסקים רבים לפינה וגורמות להם לצבירת חובות וקשיי נזילות", אומר אלחדיף. נשיא התאחדות המלאכה והתעשיה קורא לממשלה להודיע לאלתר על ביטול העלאת מחיר הדלק והוזלת המים כדי שלא לעצור את תנופת הצמיחה שהחלה לחלחל לעסקים הקטנים בשנת 2010.

   

   

  בעלי המלאכה: ההתייקרות מקשה עלינו לשרוד

  מניתוח שערכה התאחדות המלאכה והתעשייה, המייצגת את המפעלים הקטנים, עולה כי ההעלאה האחרונה במחיר הדלק לבדה,מייקרת את עלויות הייצור של העסקים הקטנים בתעשיה בכמיליארד שקלים. "אני קורא לממשלה להודיע לאלתר על ביטול העלאת מחיר הדלק והוזלת המים כדי שלא לעצור את תנופת הצמיחה שהחלה לחלחל לעסקים הקטנים ב-2010", אומר נשיא ההתאחדות, יהודה אלחדיף, "העסקים הקטנים סובלים גם כך סובל מקשיים בתזרים מזומנים וממצוקת אשראי והעלויות הנוספות דוחקות עסקים רבים לפינה וגורמות להם לצבירת חובות וקשיי נזילות". 

   

  רוצים לזכות באוטו? השתתפו בתחרות הנהג החסכוני בפייסבוק שלנו

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים