שתף קטע נבחר

הרב הראשי של חיפה יועמד לדין על שוחד

הרב שאר יישוב הכהן הבטיח לפרוש מתפקיד ציבורי אחרי פרשת הרבנים הפיקטיביים. אחרי שנודע לפרקליטות כי הוא נשאר בתפקיד הרם, הוחלט להאשימו במתן שוחד - בכפוף לשימוע. במסגרת הפרשה קיבלו 1,500 אנשי ביטחון אלפי שקלים בחודש

הרב הראשי של חיפה, הרב שאר יישוב הכהן, יועמד לדין - בכפוף לשימוע - בגין מתן שוחד ורישום כוזב במסמכי תאגיד. פרקליטות מחוז ירושלים שלחה הבוקר (יום ה') לרב זימון לשימוע בעקבות פרשת "תיק הרבנים", שבמרכזה תארים שהושגו במרמה לאנשי כוחות הביטחון והמשטרה.

 

 

במסגרת הפרשה, הושגו במרמה תארי רבנות לאנשי כוחות הביטחון, על-ידי לימוד ב"מכללות" מספר שעות מועט בשבוע למשך שנה עד שנתיים. בעקבות שורה של מצגי שווא ושיתוף פעולה של מנהל מחלקת הבחינות ברבנות הראשית, קיבלו מהרבנות מסמך לפיו למדו חמש שנים בישיבה גבוהה.

 

המסמך הכוזב הועבר לגופי הביטחון השונים - משטרה, צבא ושב"ס - אשר בהסתמך על האישור הכוזב העניקו הטבות שכר לתלמידים. בסך הכל ניתנו הטבות שכר לכ-1,500 שוטרים וחיילים בצבא קבע, כאשר גובה ההטבה נע בין 2,000-4,000 שקלים לחודש. הנזק למדינה נאמד עד כה במאות מיליוני שקלים

 

כתבי אישום כבר הוגשו נגד כמה מעורבים בפרשה והתיק בבית המשפט המחוזי בירושלים על-ידי עורכי הדין ארז פדן ושירה קני-טל מפרקליטות מחוז ירושלים. לאחר התפוצצות פרשת הרבנים לפני כשלוש שנים, נחקר הרב שאר יישוב הכהן בחשד לעבירה של מתן שוחד ורישום כוזב במסמכי תאגיד.

 

לאחר שהתיק עבר לפרקליטות, זומן שאר-ישוב לשימוע, ובכפוף לו היה אמור להיות מוגש כתב אישום. החשדות נגדו עסקו בפרשת משנה לתיק המרכזי, שנוגעת להתנהלות במכללת אריאל, בראשה עמד הרב. למרות שנמצאה תשתית ראייתית להעמיד את הרב לדין, החליטה הפרקליטות לפני כשנה וחצי לסגור את התיק, לאור הצהרתו של הרב כי לא יכהן יותר בתפקידים ציבוריים ויסיים את תפקידו כרב העיר חיפה.

 

בימים האחרונים הובא לידיעתה של הפרקליטות כי הרב שאר יישוב הכהן ממשיך לכהן כרב העיר חיפה ואף ממשיך לשמש בפועל בתפקידים ציבוריים למרות התחייבותו - והוחלט להגיש נגדו כתב אישום בכפוף לשימוע שייערך לו בפרקליטות.

 

פרקליטו של הרב, עו"ד ירון קוסטליץ ממשרדו של יעקב ויינרוט, אמר ל-ynet כי "לא היה ואין יסוד להעמיד לדין פלילי את הרב שאר יישוב הכהן ועל כן מצער הדבר שהפרקליטות שבה ומזמינה אותו לשימוע לאחר שסגרה את התיק נגדו לפני למעלה משנה".

 

קוסטליץ ציים גם כי "הרב הוא אדם עתיר זכויות, בן 84, שנפל במלחמת העצמאות בשבי הירדני וקיבל עיטור ממדינת ישראל. לאור זאת ולאור העובדה שהפרקליטות החליטה לסגור את התיק נגדו לפני כשנה, איננו מבינים מה רוצים מחייו".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב שאר יישוב הכהן
צילום: רויטרס
מומלצים