שתף קטע נבחר

צילום: מיכאל קרמר

היום האחרון של אשכנזי: פרידה לצד ברק

הרמטכ"ל היוצא ייפגש עם הקצונה הבכירה, עם מחליפו גנץ שמינויו יאושר בממשלה, עם עמיתו האמריקני שבא במיוחד לכבודו, ואפילו עם שר הביטחון. לקינוח: ערב חגיגי בהשתתפות ברק. החופשה בקאריביים נדחתה מעט

החייל מספר אחת בצה"ל יתעורר הבוקר (יום א')  ליומו המלא אחרון בתפקיד, לפני שיעביר את שרביט הפיקוד לידי מחליפו, האלוף בני גנץ. את רוב שעות היום יעביר הרמטכ"ל, רב-אלוף גבי אשכנזי, בקריה בתל-אביב, שם הוא יערוך סדרת פגישות עם אלופי המטה הכללי וקצינים בכירים אחרים, ייפרד מאנשי לשכתו ויקנח באירוע הפרידה הרשמי שייערך לכבודו באוניברסיטת תל-אביב.

 

הרמטכ"ל ה-20 - הכותרות האחרונות ב-ynet:

 

למרות חיבתו העזה לשטח, את יומו האחרון בצה"ל יעביר אשכנזי רחוק משם. מטבע הדברים, הוא ייאלץ לערוך פגישות אישיות, שיחות סיכום ופרידה עם אלופי המטכ"ל ועם חלק מראשי החטיבות. הלו"ז למחר תוכנן בקפידה כך שכל פגישה תיארך חצי שעה, כדי שיהיה זמן לכולם.

 

הפוגה מסדרת הפגישות תהיה בצהריים, אז יגיע אשכנזי להרמת כוסית עם אנשי לשכתו. משם הוא ימשיך לפגישה עם ראש המטות המשולבים של ארצות-הברית, אדמירל מייקל מאלן. הוא יגיע בשעות הבוקר לביקור בישראל, שתוכנן במיוחד כדי שישתתף בטקסי הפרידה מעמיתו הישראלי. בין השניים שוררת מערכת יחסים חמה במיוחד.

 

ההתרגשות מסיכום כהונתו של אשכנזי ככל הנראה לא תצליח לדחות את השיחה ביניהם על הנושא הבוער - ההפיכה במצרים. מאוחר יותר, ינצל מאלן את ביקורו גם לפגישות עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שר הביטחון, אהוד ברק, והרמטכ"ל גנץ - שמינויו צפוי לעבור היום בממשלה.

 

בשעות הערב ייפתח באוניברסיטת תל-אביב אירוע הפרידה הרשמי מאשכנזי, בנוכחות הצמרת המדינית וסגל הפיקוד הבכיר של צה"ל. אחד המשתתפים יהיה ברק, מה שייספק מפגש מעניין עם הרמטכ"ל היוצא, בצל המתיחות בין השניים.

 

מהתואר הרשמי ייפרד אשכנזי רק מחר בצהריים, אז יעביר את הפיקוד על צה"ל לידי מחליפו בטקס רשמי בקריה בתל-אביב. מיד אחר כך, ייכנס גנץ את המטכ"ל לישיבה ראשונה, שבה הוא צפוי להציג את עיקרי מדיניותו.

 

גם אחרי יום שני ימשיכו אשכנזי וגנץ להיפגש, לצורך השלמת תהליך החפיפה ביניהם. הרמטכ"ל היוצא, שאמור היה לנסוע לחופשה בקאריביים בסוף השבוע, דחה את מועד טיסתו בכמה ימים, בין היתר לצורך החפיפה, כדי שיוכל להעיד לפני מבקר המדינה בפרשת "מסמך הרפז", וכן לטובת פרידה מוועדת החוץ והביטחון של הכנסת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גבי אשכנזי. סוף פסוק
צילום: עופר עמרם
מומלצים