שתף קטע נבחר

אולמרט נגד לדור: תתנצל או שאתבע אותך

פרקליט המדינה דיבר בראיון על "סיפור שערורייתי" בהקשר להלוואה שקיבל ראש הממשלה לשעבר מידיד אמריקני, ולא החזיר. עורכי דינו של אולמרט מצהירים שהכסף הוחזר גם הוחזר, מאיימים בתביעה ודורשים שלדור ו"הארץ" יתרמו 50 אלף שקל. הפרקליטות: לא ידוע לנו שההלוואה הוחזרה

משפטו המסועף של אהוד אולמרט רחוק מסיום, אבל נראה שזירת קרב חדשה נפתחה בינו לבין פרקליטות המדינה. ראיון שהעניק פרקליט המדינה, משה לדור, ובו תקף בחריפות את ראש הממשה לשעבר, הרתיח את אולמרט, שאיים היום (א') לתבוע אותו בגין לשון הרע.

 

בסוף השבוע פורסם ב"הארץ" הראיון עם לדור, שבו צוטט בעניין הפרשות שבגינן הוגש נגד אולמרט כתב אישום. "בנקודת הזמן שבה החלטנו כל אנשי המערכת, לאסוף את טלנסקי מביתו, לחקור אותו ולקבל ממנו גרסה, זו היתה ההחלטה הנכונה. התרשמנו אז שלכאורה החומר מורכב ביותר, והוא נתפס בעינינו אז כדמות של אמריקאי ציוני - ולא חשוב אם הוא כזה באמת - שעל פי החשד מרפד איש ציבור ישראלי המקבל ממנו כל מיני תשלומים שניתנים לו גם במזומן וגם בכל מיני דרכים אחרות, ובכך מאפשר לו לחיות", אמר לדור בראיון.

 

הוא הוסיף: "אגב, הוא לא היחיד, כפי שאתה יודע, אתה מכיר את הסיפור של ג'ו אלמליח (איש עסקים אמריקאי וידיד של אולמרט). זה סיפור שערורייתי בצורה בלתי רגילה. הטענה היא שאלמליח נתן לאולמרט ב- 93' 75,000 דולר כהלוואה. בשנה ההיא, בסכום הזה, אפשר היה לקנות דירה בשכונת קרית יובל. אני מהחברים שלי עוד לא קיבלתי ופל במתנה בחיים, אוקיי? ועד היום ההלוואה הזו לא הוחזרה. אני לא מכיר הלוואות כאלה".

 

במכתב חריף ששלחו פרקליטיו של אולמרט ללדור ול"הארץ" נטען שהדברים פוגעים בשמו הטוב של אולמרט, ומהווים לשון הרע. לטענת עורכי הדין, "לדור ידע היטב כאשר התראיין, כי הסכום של 75,000 דולר שקיבל אולמרט מאלמליח בשנת 1993 ניתן לו כהלוואה, ועובדה היא כי מעולם לא נטען כלפי מר אולמרט אחרת".

 

ידע או לא ידע?

עוד כתבו נציגיו של אולמרט כי "לדור ידע היטב כאשר התראיין, כי אולמרט הוא שדיווח למבקר המדינה על ההלוואה שקיבל מאלמליח; כי היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה לא מצאו כל פסול בהלוואה זו, ולא הנחו כלל את משטרת ישראל לחקור את אולמרט בעניין הלוואה זו וכי אלמליח לא נחקר מעולם אודות הלוואה זו. בנסיבות אלה, התייחסותו של לדור להלוואה שקיבל מר אולמרט כאל 'סיפור שערורייתי בצורה בלתי רגילה' פוגעת קשות בשמו הטוב של אולמרט".

 

לפי עורכי הדין, ההלוואה החלה להיפרע בינואר 2010, והוחזרה במלואה (קרן + ריבית) ביולי אשתקד. "בנסיבות אלה, טענתו של מר לדור, כי 'עד היום ההלוואה הזו לא הוחזרה', אינה אמת, והיא פוגעת קשות בשמו הטוב של אולמרט".

 

בדברים, טוענים עורכי הדין, "יש משום חומרה יתרה, בנסיבות בהן נאמרו, קרי, מפיו של פרקליט המדינה, החתום על כתב האישום נגד אולמרט, אשר הדיון בעניינו מתנהל בימים אלו בבית המשפט המחוזי בירושלים", ומוסיפים שלדור אף עלול להשפיע על ההליך הפלילי.

 

לפיכך, כדי למנוע תביעה הם דורשים ש"פרקליט המדינה יפרסם הודעה פומבית מטעמו בתוך 48 שעות ממועד קבלת מכתב זה,

 בה יביע את התנצלותו וצערו על הדברים שנאמרו בגנותו של מר אולמרט ועל הנזק שגרם לשמו הטוב של מר אולמרט". הנוסח יתואם עם עורכי הדין, לפי הדרישה, וכן מופנות דרישות למערכת "הארץ".

 

"פרקליט המדינה ועיתון 'הארץ' ירימו תרומה, בחלקים שווים, בסך 50 אלף שקלים, למטרה ציבורית שתיבחר בתיאום עם הח"מ", כתבו עוד עורכי הדין.

 

מהפרקליטות נמסר בתגובה: "לפרקליטות לא ידוע שמאז סיום החקירה ופרישתו מראשות הממשלה החזיר אולמרט את 75,000 הדולרים שקיבל מאלמליח לפני 17 שנה, וגם לא ידוע על החזרת סכום נוסף של 100,000 דולרים שהועבר מאלמליח לחשבונו של אולמרט בשנת 1998".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. מאיים
צילום: גיל יוחנן
לדור. שערורייה
צילום: יוני רייף
מומלצים