שתף קטע נבחר

סערה חרדית: בכירי הרבנים נגד "מיני גואל רצון"

בצעד נדיר למדי, הרב אלישיב והרב עובדיה יוסף שילבו כוחות כדי להוקיע את פעילותו של הרב אהרון רמתי ממדרשת "באר מרים". ברחוב החרדי נטען כי הוא שולט בעשרות תלמידות ומנתק אותן מן העולם. רמתי: "הכל שקרים גמורים"

שילוב כוחות של הרבנים יוסף שלום אלישיב ועובדיה יוסף נחשב בציבור החרדי לדבר נדיר ביותר, ואתמול (ג') הוא קרה במסגרת מאבק משותף נגד מנהל מדרשה תורנית לבנות בירושלים, שלטענתם "תמהוני" המזכיר להם "כתות מסוכנות".

 

 

במודעות ענק שהופצו ברחבי העיר מאשימים מנהיגי הציבור החרדי את הרב אהרון רמתי ממדרשת "באר מרים" בכך שהוא נוקט שיטות חינוכיות פסולות המנתקות את התלמידות ממשפחותיהן, גר עמן באותו בית ומטיף להן שלא להתחתן – הכל ב"אצטלה מזויפת של קדושה".

 

הרבנים מזהירים את ציבור הנשים שלא לבוא במגע עם רמתי והמוסד שבראשותו, ואף לא להשתתף בפעילות או שיעור תורה חד-פעמי. ההסבר: "כל מעשיו אלו אינם לפי דעת תורה כלל וסותרים את הדרך המסורה לנו מדור דור".

 

ברחוב החרדי נטען אמש כי בשם הצניעות, מנהיג המנהל קוד לבוש המחייב את הבנות בשתי שכבות של בגדים שחורים, נאסר עליהן לנסוע באוטובוס ונדרש מהן לעדכן את הרב במסרונים על מעשיהן, כמעט בכל שעה.

 

ח"כ נסים זאב (ש"ס), ששתי בוגרות מוסדות "נוות ישראל" שייסד לומדות כיום אצל הרב רמתי, טען היום כי האיש הוא כ"מיני גואל רצון". לדבריו, הוא אינו מקיים יחסי מין עם תלמידותיו, אך יש לו השפעה הרסנית על גופן ונפשותיהן של כשישים נערות. "זה הגיע למצב שבת אחת שרצתה לשים קץ לחייה כי חשבה שהיא מהווה מכשול לעולם הזה", אמר, "הוא זרע בהן פחד שהפך אותן לרובוטים".

 

גילוי הדעת של המנהיגים החרדים בעניינו של רמתי פורסם בעקבות תביעה שהוגשה נגדו בבית דין רבני המזוהה עם הרב עובדיה יוסף, שבו אסרו עליו הדיינים לגור במקום המוסד. כמו כן דרשו ממנו למנות בו מנהלת-אישה לצידו וקבעו כי לא יקבל לשם תלמידות ללא הסכמת הוריהן.

 

"הטעו את גדולי ישראל"

בתגובה לטענות נגדו טען רמתי באתרים חרדיים כי "הכל שקרים גמורים. אין סמינר פתוח כמו המקום

פה. אני אומר את זה ללא היסוס. כל הדיון (בבית הדין) היה מבוסס על שתי משפחות. אם אני באמת כזה רשע כמו שאומרים כולם אז איפה כל ההורים?... אני גר בקומה ראשונה והבנות גרות בקומה שנייה כשיש מדרגות חיצוניות, זה נקרא ביחד? אז אולי אסור גם לגור באותו בניין עם השכנים שלך.

 

"הטעו את גדולי ישראל... המציאות היא הפוכה לגמרי ממה שנכתב. אני לא יודע מי יכניס אותי לבתיהם של גדולי ישראל, (אבל) האמת תצא לאור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ זאב. "הפכו אותן לרובוטים"
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים