שתף קטע נבחר

הרב אלישיב: לצאת להפגין נגד גיורי צה"ל

"פוסק הדור" של הזרם החרדי-ליטאי חתם על "קול קורא" להשתתף בהפגנה נגד הכשרת הגיורים הצה"ליים בידי הרב עובדיה יוסף. משתתפי העצרת המתוכננת יערכו "קריעה" בבגדם, כפי שנהוג בדיני אבלות

המאבק החרדי נגד גיורי צה"ל מתחדש, וגם עולה מדרגה: "פוסק הדור" הליטאי, הרב יוסף שלום אלישיב, קורא לציבור להשתתף בהפגנת ענק הנערכת בעקבות פסיקת הרב עובדיה יוסף לפיה הגיורים שנערכו בצה"ל - כשרים. בבית הרב אלישיב אישרו את הדברים, שפורסמו לראשונה הערב (יום ג') בקו החדשות הטלפוני (נייעס) "הקול החרדי".  

 

 

כבר זמן קצר לאחר שקבע הרב עובדיה יוסף כי הגיורים שבוצעו בצה"ל כשרים הודיעו מתנגדי המהלך כי יקיימו עצרת המונים נגד הפסיקה. מאז היא נדחתה שוב ושוב – בגלל מזג האוויר ובשל

הרצון לגייס למחאה ציבור רחב יותר מקרב החרדים. כעת מסתמן כי היא תתקיים ביום רביעי הבא.

 

את ההפגנה יזמו רבני העדה החרדית, אך באחרונה הצטרפו אליהם גם כמה ממנהיגי הזרם המרכזי בציבור החרדי - תחילה הרב חיים קנייבסקי וכעת גם הרב אלישיב, שתמיכתו צפויה להוציא המונים מביתם. בעזרת חתימות השניים מנסים פעילי "הוועדה למאבק בהתבוללות" לצרף רבנים בכירים נוספים למהלך. 

 

המארגנים מבטיחים "אירוע מחאה שזמן רב לא נראה כמותו בירושלים". שיאה של ההפגנה יהיה מעמד "קריעה" – מעשה סמלי-דרמטי ברחוב החרדי. חלק מהמשתתפים יבצעו חתכים בבגדיהם עד שיצאו מכלל שימוש, כפי שמחייבים דיני אבלות לעשות בעת קבלת בשורה על מות בן משפחה קרוב.

 

לקח את האחריות על כתפיו

לפני כחודש פסק מנהיג ש"ס כי כל הגיורים שנעשו בצה"ל בשנים האחרונות כשרים, זאת על אף

שוועדה מיוחדת שמינה הרב הראשי שלמה עמאר הודיעה כי אינה יכולה להמליץ על אישור הגיורים.

 

הרב יוסף ניסח את פסיקתו - והעלה אותה על הכתב בעצמו: "הגעתי למסקנה שעל-פי ההלכה גיורי צה"ל תקפים על-פי תורתנו הקדושה". הוא הוסיף כי חברי הוועדה המליצו על "צעדים טובים לשיפור ולהידור" - ויש ליישם את המלצותיהם. בעקבות פסיקת הרב יוסף אושרו בהליך בזק כל גיורי צה"ל בשנים האחרונים, שענן של מחלוקת ריחף מעליהם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים צח
הרב אלישיב. נגד הכשרת הגיורים
צילום: חיים צח
המחאה ברחוב נגד הרב עובדיה
צילום: שאול דרעי, חדשות 24
מומלצים