שתף קטע נבחר

בילוי היום: 3 שעות במרכז שירות הלקוחות

ביקרנו במרכזי השירות של חברות הסלולר, ומצאנו לקוחות שממתינים שעה (פרטנר) וגם 4-3 שעות (פלאפון וסלקום). ומה הם עושים בזמן ההמתנה? רותחים מזעם, הולכים לאכול משהו, או קובעים תור בחברה סלולרית מתחרה

בימים אלה, האיטיות היא שם המשחק במרכזי השירות של חברות הסלולר. משרד התקשורת הפחית את קנסות היציאה בסלולר, אבל מאז, זמני ההמתנה במרכזי השירות הפרונטליים של החברות רק הולכים מתארכים, והלקוחות מתייאשים או מתייבשים.

 

 

ביקרנו אתמול (ג') במרכז שירות בת"א ובר"ג, בין השעות 16:00 ל-17:30. המוקד של פרטנר היה דליל בלקוחות, והזעם קינן בעיקר בלקוחות סלקום ופלאפון, שחיכו גם 4 שעות, רק כדי לבדוק חשבונית, לתקן או לשדרג מכשיר.

 

 
למרות שהעומס היה צפוי, נראה שמרכזי השירות לא היו ועדיין אינם ערוכים לו. מספר הנציגים לא גדל, התורים לא מתפצלים לפי וותק, או לפי אופי הפנייה, והצרכנים עמם שוחחנו טענו שכשביקשו לשוחח עם המנהל, נאמר להם שאין אחד כזה בנמצא. בפלאפון מציעים שירות זימון תורים טלפוני, שאמור היה להקל על ההמתנה, אבל גם בחברה הזאת הלקוחות דיווחו על המתנה של שעות. 
 
כל החברות מאשרות שישנה איטיות רבה בתפקוד של שירותי הלקוחות, בגלל ריבוי פניות, אבל למרות ש"התכוננו כראוי", או "תגברו צוותים" התוצאות אינן נראות בשטח וחוסר היעילות משווע. נראה כי החברות מחכות ולראות האם העומס הנוכחי יהפוך לקבוע, ורק אז ינסו לנקוט בפיתרון כלשהו. בינתיים, ללקוחות הסלולר אין מנוס אלא לחכות.
 

תגובות

בפלאפון מסרו בתגובה: "אכן, מתחילת החודש חל גידול רב בביקושים לרשת החדשה של פלאפון, המתבטאים בעומסים גם במרכזי השירות. כחלק מההערכות למצב זה, תגברנו את מרכזי השירות שלנו בעשרות עובדים ומדי ערב אנו ממשיכים לשוב ללקוחות אשר פנו במהלך היום ולא נענו.
 

"יודגש, כי פלאפון היא החברה היחידה אשר מעמידה שירות זימון תורים באמצעות אתר האינטרנט של החברה המאפשר ללקוח לבחור את המועד שנוח לו להגיע למרכז השירות, ולהתקבל תוך פרק זמן קצר ללא המתנה ממושכת".

 

בסלקום מסרו בתגובה: "אנו מתנצלים על אי הנוחות הזמנית, ועושים את מירב המאמצים על מנת לשוב ולהעניק שירות מהיר ויעיל לפניות הרבות המתקבלות בכל ערוצי השירות.

 

"נערכנו מבעוד מועד עם צוותים מוגברים למתן שירות, ונציין, כי לרשות הלקוחות עומד גם אתר סלקום הכולל מידע מפורט בכל הנושאים, מאפשר מגוון רחב של מידע ופעולות בשירות עצמי וכן חנות מקוונת לרכישת ושדרוג מכשירים.

 

"זמני ההמתנה הארוכים מהרגיל במרכזי השירות ובמוקדים הטלפוניים משקפים את ההתעניינות הרבה בהצעות שלנו ללקוחות כלל החברות של מגוון התוכניות ללא התחייבות שהשקנו כבר בתחילת ינואר, כמו גם של מודל הגלישה מבוסס מהירות ללא הגבלה".  

 

מפרטנר נמסר: "החברה נערכה מבעוד מועד, גייסה מאות נציגים, עיבתה את מערכי השירות והתמיכה בכל רחבי הארץ ומטפלת בלקוחותיה במהלך ימי החול גם מעבר לשעות הפעילות.
 

"בימים אלו אנו חווים ביקושים גבוהים מאוד ועושים את המרב כדי לחזיר במהרה את סטנדרט השירות המצוין המאפיין את החברה,בכל נקודות השירות והמכירה.

 

"אנו מודים ללקוחותינו ולקוחות החברות האחרות המבקשים להצטרף לחברה, על הסבלנות, ועל הבחירה באורנג' כחברה הנבחרת שלהם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום: דלית שחם
כאורך הגלות. המתנה
צילום: דלית שחם
מומלצים