שתף קטע נבחר

וילנאי פיטר את ראש רשות החירום הלאומית

אחרי יותר משלוש שנים בתפקיד, השר להגנת העורף הודיע לתא"ל (במיל') צוק רם על סיום תפקידו. לפי ההערכות, הפיטורים באו כתוצאה ממערכת היחסים העכורה בין השניים

אחרי יותר משלוש שנים בתפקיד, ראש רשות החירום הלאומית (רח"ל) הולך הביתה: מתן וילנאי, שמונה לא מכבר לשר להגנת העורף, הודיע הערב (יום ד') לתת-אלוף (במיל') זאב צוק רם על סיום תפקידו. סגנו אבי דוד, ישמש כממלא מקומו עד למציאת ראש רח"ל חדש. לפי ההערכות, ההחלטה התקבלה כתוצאה ממערכת היחסים המתוחה בין צוק רם לוילנאי ופיקוד העורף.

 

 

צוק רם, לשעבר ראש מטה פיקוד העורף במסגרת שירותו במילואים, היה הראשון לעמוד בראשות רח"ל שהוקמה בסוף שנת 2007. ברח"ל, שמטרתה להכין את העורף לשעת חירום תוך תיאום עם יתר המוסדות והארגונים, בוצעו בשנים האחרונות מספר תרגילים נרחבים.

 

בשנה האחרונה רבים מתחו ביקורת, בהם מבקר המדינה, על שיתוף הפעולה הלקוי בין רח"ל לפיקוד העורף. גם המתחים שנוצרו בין צוק רם לצמרת פיקוד העורף עוררו לא פעם מחלוקות מביכות בנושאי אחריות וסמכות.

 

יחסיהם של צוק רם ווילנאי עלו על השרטון, והשיא היה הערב בהודעת הש על סיום תפקידו של ראש רח"ל. גורמים המעורים בפרטים ציינו כי לאור הקמת המשרד להגנת העורף, עולה הצורך בארגון מחדש של הרח"ל והוספת סמכויות, ולכן ישנו צורך במינוי חדש.

 

מלשכתו של וילנאי נמסר בתגובה כי "השר הודה לצוק-רם על עבודתו המסורה במשך למעלה משלוש שנים, ועל תרומתו הרבה לקידום מוכנות העורף לשעת חירום. עד למינוי ראש רח"ל חדש, ישמש סגנו אבי דוד, כממלא מקום ראש רח"ל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
וילנאי. יש צורך במינוי חדש
צילום: גיל יוחנן
מומלצים