שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "יש גם חברי כנסת שלא עשו צבא"

  יו"ר אמ"י יענקלה מנדל תוקף בחריפות את הצעת החוק הקוראת לחרם על אמנים שלא שרתו בצה"ל באירועים הממומנים על-ידי המדינה: "זו הצעה פופוליסטית ומקוממת, נגיב בכל הכוח"

  תגובות חריפות להצעת החוק הקוראת שלא לאפשר לאמנים שהשתמטו מצה"ל להופיע באירועים שהמדינה מממנת. "מי שגר בבית מזכוכית - שלא יזרוק אבנים", טוען יו"ר איגוד אמני ישראל, יענקלה מנדל, ויוצא בקריאה פומבית ליו"ר הכנסת ודורש ממנו לפרסם את רשימת הח"כים שלא שירתו בצה"ל ולפטרם לאלתר.

   

   

  "יש לא מעט חברי כנסת שלא שרתו בצבא ולמרות זאת מקבלים את משכורותיהם ואת כל הזכויות הסוציאליות שבאות עם התפקיד הציבורי ומכסף ציבורי", אמר מנדל ל-ynet. "אם רוצים 'לנקות', שיתחילו אצלם בבית. זו הצעה פופוליסטית,

  מרתיחה ומקוממת. כדי להסיר כל ספק, במדינת ישראל צריך וחשוב לשרת בצבא, אבל לקחת את ציבור האמנים ולהיטפל אליו זה צבוע, בעיקר כשגם בין המחוקקים - כמו בכל נגזרת אחרת של החברה הישראלית - יש כאלה שמסיבות שונות לא עשו צבא".

   

  יש לציין כי הצעת החוק, שמגישים בימים אלה שבעה ח"כים מישראל ביתנו, קדימה והבית הלאומי, לא מחדשת דבר. לפני כשלוש שנים, הצעת חוק דומה שהגיש ח"כ ישראל חסון עברה בקריאת טרומית והלכה לאיבוד במסדרונות הביורוקרטיה של הכנסת. בגופי התרבות זעמו אז כמו היום על היוזמה אותה הם מגדירים כ"פופוליסטית".

   

  "האם הנגר שבנה את הארונות בכנסת הוכיח שהוא שרת בצה"ל? איפה זה מתחיל ואיפה זה נגמר?", מוסיף מנדל. "אותם חברי כנסת שהגישו את ההצעה הנוכחית טוענים שאמנים הם מובילי דעת קהל ולכן דמויות לחיקוי.

  איפה הם היו כשביקשנו להעביר חוקים על פנסיה לאמנים או על קניין רוחני שיאפשרו להם לחיות בכבוד? שם אומרים לנו שאין הבדל בין מגזר האמנים לשאר. אז שיחליטו".

   

  מנדל מדגיש כי אין בכוונת איגודי האמנים לשתוק מול האיוולת. "אנחנו נגיב ליוזמה הזו בכל הכוח ואם נזדקק להסתייע בבית המשפט, כך יהיה. משתמט הוא מי שנשלח לו צו גיוס ולא הגיע ושבשל כך המשטרה הצבאית מחפשת אחריו. אדם שלא שירת מסיבות רפואיות, אינו משתמט. האם מדינת ישראל רוצה כעת לפתוח תיקים רפואיים אישיים ולהפוך באופן רשמי למדינת עולם שלישי? שתתחיל בחברי הכנסת שלה. זו בושה, זה מקומם ואין לנו כוונה לעמוד מנגד".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מנדל. "שיתחילו לנקות אצלם בבית"
  צילום: עופר עמרם
  לאתר ההטבות
  מומלצים