שתף קטע נבחר

אולמרט תובע את פרקליט המדינה על לשון הרע

ראש הממשלה לשעבר הגיש לבית משפט השלום בת"א תביעה בסך 150 אלף שקל, בעקבות דבריו של פרקליט המדינה לדור בראיון, לפיהם "אולמרט התנהל בצורה שערורייתית". הוא טוען כי זכויותיו נפגעו, ושלדור הוציא את דיבתו רעה

ראש הממשלה לשעבר תובע את פרקליט המדינה הנוכחי על הוצאת לשון הרע. אהוד אולמרט הגיש לבית המשפט השלום בתל-אביב כתב תביעה נגד פרקליט המדינה, משה לדור, בעקבות דברים שאמר בראיון עיתונאי. פרקליטיו של ראש הממשלה לשעבר טוענים כי אמירותיו של לדור "פגעו קשות בזכויות היסוד של אולמרט כנאשם וכחשוד, והוציאו את דיבתו של אולמרט רעה". לדבריהם, בראיונות עימו לדור אינו פעל בהגינות.

 

 

בראיון למוסף הארץ בסוף השבע האחרון כינה לדור את ההלוואה שקיבל אולמרט מיוסף (ג'ו) אלמליח "סיפור שערורייתי בצורה בלתי רגילה". ראש הממשלה לשעבר זעם על אותה התבטאות, והוא דורש פיצוי בסך 150 אלף שקל - בגין פגיעה בזכות יסוד להליך הוגן, הפרת חובה חקוקה ולשון הרע. אולמרט טען גם כי דבריו של לדור, לפיהם "עד היום ההלוואה הזו לא הוחזרה", אינם נכונים - ולדבריו גם הפרקליטות עצמה הודתה בכך שההלוואה הוחזרה, במכתב התשובה לאיום התביעה שלו.

 

בתביעה נגד לדור כתבו פרקליטיו של אולמרט, עורכי הדין נבות תל-צור, אלי זוהר, רועי בלכר ונוית נגב: "במערכת תביעה מתוקנת היה לדור מסתפק בניהול ההליך הפלילי נגד אולמרט, וממתין להכרעת בית המשפט. במערכת תביעה מתוקנת, היה פרקליט המדינה נמנע מלהתראיין בהרחבה נגד נאשם בכלי התקשורת, בעוד ההליך נגדו תלוי ועומד, וחקירה נגד הנאשם בעניין אחר ממתינה להכרעת פרקליט המדינה. במערכת תביעה מתוקנת היה פרקליט המדינה נמנע מלהתייחס לנושאים שלא נחקרו כלל, וממילא לא נכללו בכתב האישום כנגד הנאשם".

 

"לדור פרץ מזמן את כל הגדרות והסייגים"

"במערכת תביעה מתוקנת היה פרקליט המדינה נמנע מלהתייחס ל'היבטים ציבוריים', שלא נחקרו כלל על ידי משטרת ישראל ולא עברו כל תהליך בדיקה על ידי פרקליטות המדינה", המשיך אולמרט להאשים. "במערכת תביעה מתוקנת היה פרקליט המדינה מגלה מידה ראויה של ריחוק ומקצועיות בטיפולו בעניינו של נאשם, כל נאשם באשר הוא, ומניח לו להתמודד על חפותו בבית המשפט, ולא הופך את ההליך המשפטי לזירת התגוששות תקשורתית. במערכת תביעה מתוקנת, היה יודע פרקליט המדינה להודות בטעותו ולהתנצל על משגה ששגה".

 

עורכי דינו של ראש הממשלה לשעבר טוענים בכתב התביעה כי "בעניינו של אולמרט, לדור פרץ מזמן את כל הגדרות והסייגים. האסור של אתמול הפך למותר, בלתי ראוי הפך ראוי. מאידך, כל ביקורת מקצועית עניינית הנמתחת על התנהלותו של פרקליט המדינה, מוצגת מיד על ידו כמלחמת 'בני החושך בבני האור'. כך לא פועלת מערכת תביעה מתוקנת".

 

לטענת עורכי דינו של אולמרט, לדור "כשל מלהפנים" את הדברים הברורים שנאמרו בעניין זה בהלכה הפסוקה. עוד מוסיפים הפרקליטים כי לדור התראיין בנוגע לחקירה בפרשת הולילנד, חקירה שמונחת על שולחנו, וממתינה להכרעתו "ובכך פגע בשיקול דעתו שלו עצמו, והוסיף למניין שיקוליו בבואו להכריע בעניין זה שיקול שאינו ממין העניין. אדם המתבטא באופן פומבי בצורה כה נחרצת וחד משמעית, בעניין העומד וממתין להכרעתו, יתקשה לקבל החלטה אשר יהיה בה כדי להפחית מעוצמת דבריו בראיון עימו".

 

בתחילת השבוע שלחו פרקליטיו של אולמרט מכתב חריף ללדור, איימו לתבוע אותו אם לא יתנצל בתוך 48 שעות, והזכירו שההלוואה דווקא הוחזרה בשנה שעברה. הם גם טענו שיש בדברים סכנה לשיבוש הליכים במשפט המתנהל נגד ראש הממשלה לשעבר. לדור הגיב במכתב לאולמרט, וסירב להתנצל.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. תובע
צילום: גיל יוחנן
לדור. נתבע
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים