שתף קטע נבחר

האחים המוסלמים: לא נכפה עמדתנו על השלום

בכירים בארגון המצרי הבהירו כי האזרחים הם שיחליטו על עתיד הסכם השלום עם ישראל, וכי הם לא ייכפו את עמדתם: "התנועה תכבד את כל ההסכמים הבינלאומיים עליהם חתמה מצרים"

מסר מרגיע מהארגון שמעורר דאגה בישראל: הארגון המצרי "האחים המוסלמים" הבהיר הערב (יום ו') כי כל החלטה בנוגע להסכם השלום עם ישראל תתקבל על-ידי העם, והארגון אינו מתכוון לכפות עליו את דעתו. "ההחלטה על ההסכם לא שייכת לאחים, היא שייכת לכל העם", אמר דובר הארגון, עיסאם אל-אריאן, בראיון שהעניק לרשת הטלוויזיה אל-ערבייה.

 

"הדבר החשוב הוא העמדה של העם המצרי ולא של האחים המוסלמים", הסביר אל-אריאן, "האחים לא יכפו את דעתם על האזרחים המצריים. האחים הם חלק מחברה שמקבלת את מה שהמצרים מקבלים, ואף אחד לא יכול למחוק בעט את ההסכם".

 

בכיר נוסף בארגון, סעד אל-כתאתני, אמר בראיון לרשת CNN כי "האחים המוסלמים" יכבדו את כל ההסכמים שנחתמו בין ישראל למצרים. לדבריו, "התנועה התנגדה להסכם קמפ-דיוויד בין מצרים וישראל, כאשר הדבר נדון, אולם כאשר הוא נחתם ואושר, הוא הפך למציאות ולהסכם שיש לכבדו". הוא הוסיף כי "התנועה תכבד את כל ההסכמים הבינלאומיים עליהם חתמה מצרים".

 

עם זאת, אל-כתאתני הבהיר כי למצרים שמורה הזכות לבחון מחדש את ההסכמים, אם הגורמים המוסמכים יחשבו כי הם אינם מממשים את המטרה שלשמה נחתמו.

 

ראש המודיעין הלאומי בארצות הברית, ג'יימס קלאפר, נשאל השבוע בשימוע בסנאט על העמדה

של הארגון המצרי בנוגע להסכם השלום עם ישראל, והשיב: "אני מעריך שהם לא תומכים בהסכם".

 

בראיון לאל-ערבייה אמר אל-אריאן כי ארגונו תומך בפתיחת מעבר רפיח בין מצרים לרצועת עזה, שכמעט אינו פעיל. "אני חושב שיש לשים סוף לאי-צדק בעזה, יש לפתוח את המעבר, ומצרים לא צריכה להיות שותפה להריגת והרעבת כל האזרחים שנמצאים תחת מצור".

 

מצרים התנגדה עד כה לאפשר לסחורות לעבור במעבר, בטענה שהמהלך יגביר את התלות הפלסטינית במצרים ויאפשר לישראל לחמוק מאחריותה ככוח כובש.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אל-אריאן. "אי אפשר למחוק בעט את ההסכם"
צילום: AP
מומלצים