שתף קטע נבחר

לישון עם יעלים: מצפה רמון עולה על מפת התיירות

ישרוטל תפתח בקרוב מלון פאר חדש במצפה רמון בהשקעה של 150 מיליון שקל. בתפריט: 120 חדרים מרווחים, בריכות פרטיות, אופניים לאורחים, אולם קולנוע - וכמובן נוף מדברי מהמם. הצצה ראשונה. פורסם ב"ממון" של "ידיעות אחרונות"

צריך הרבה סבלנות כדי לבנות בישראל מלון, ובטח כשבונים אותו במקום כמו מצפה רמון. אבל בפסח הקרוב זה יקרה: בעלות של לא פחות מ-150 מיליון שקל ייפתח מלון "ישרוטל בראשית", אשר צפוי לשנות את מפת התיירות באזור.

 

המלון החדש, שבנייתו נמשכה כארבע שנים, נמצא ממש על הצוק של מצפה רמון מעל המכתש, ונהנה מנוף מרהיב של מדבר בשלל גוונים. בשעות הבוקר, בעת הזריחה, מוצף המכתש בערפילים, וממש מתחת ל"דק" של חדר האוכל, מעברו השני של הכביש, אפשר לראות יעלים שמגיעים כדי לקבל אוכל מהנוסעים אשר עוצרים כדי לצפות בנוף המדברי. השקיעות במקום יפות לא פחות מאשר הזריחות וגם מזג האוויר, לאורך כל השנה, די נעים - אם אין איזו סופת חול אימתנית.

 

המלון משתרע על שטח של 57 דונם, אבל כולל רק 121 יחידות דיור. אלו מפוזרות בכמה מתחמים, ובהם המתחם העליון (גבעה שממש חולשת על המכתש), המניפה התחתונה, שבה נמצאים חדרים משפחתיים וסוויטות, מתחם גדול של סוויטה נשיאותית, ומתחם שכולל את המבנה הראשי - ובו אולם קבלה, אולמות כנסים, חדר אוכל ומסעדה, ספא ענק ומפואר, חדר כושר, בריכה ועוד.

 

החדרים במלון גדולים ומרווחים: חדרי הסטנדרט הם בגודל של כ-40 מ"ר, חדרי הווילות-דה-לוקס הם בגודל של 70 מ"ר, וחדרי המשפחה - בגודל של 55 מ"ר. רבים מהחדרים בקומות הראשונות נהנים מבריכה פרטית. הסוויטה הנשיאותית היא בגודל של 220 מ"ר, וכוללת שני חדרי שינה, חדר כושר, מטבח, חדר גדול לאירוח, ובריכה בגודל של 40 מ"ר שבנויה (כמו הבריכות האחרות) בשיטת "אינפיניטי", שיטה המאפשרת לראות את המים נשפכים החוצה אל מעבר לאופק.

 

בגלל השטח הגדול של המלון, המעבר בין המתחמים השונים, למי שלא ירצה ללכת ברגל, ייעשה באמצעות "גולפיות" חשמליות. לאורחי המלון יוצעו, בין שלל הפינוקים, גם אופני שטח לטיולים במסלולים מרהיבים באזור, בהדרכה של חברת "גיאופן" משדה בוקר (בחינם), וגם אפשרות לצאת לטיולים באזור בג'יפונים של המלון, בנהיגה עצמית עם מדריך (בתשלום).

 

המלון ייפתח בעוד מספר שבועות, כשתחילה תיפתח רק "המניפה העליונה" ובה 40 חדרים, מאחר שהעבודות במניפות האחרות עוד לא הסתיימו.


חדר עם בריכה והחדר שמעליו. מלון "בראשית" (צילום: אילן פינצ'וק)

 

זריקת עידוד למועצה

אבל במצפה רמון כבר רואים את זריקת העידוד שהקמת המלון הזה תרמה למועצה, כאשר מחירי השכירות והקנייה של דירות באזור זינקו לאחרונה. התושבים מקווים כי פתיחתו של מלון ברמה כזו תעלה את מצפה רמון על מפת התיירות של ישראל, ותביא לפתיחתם של מסעדות ובתי קפה, חנויות ואטרקציות רבות. תקווה נוספת היא לסיים את בניית מנחת המטוסים בו כבר הושקעו 15 מיליון שקל, אבל נשאר עומד בשיממונו כי עוד לא ריצפו אותו באספלט.

 

בימים אלה השלימו במלון את גיוס העובדים, מלאכה שהייתה קשה כי ביישוב לא נמצאו כל 230 העובדים הדרושים להפעלת המלון, והוא נאלץ לגייס עובדים מבאר-שבע, ירוחם ודימונה (שיזכו להסעות מיוחדות).

 

ויקי כנפו (51), תושבת מצפה רמון שהתפרסמה בצעדה שערכה ב-2003 מהיישוב לירושלים במחאה על הגזירות הכלכליות, התנגדה בתחילה לפתיחת המלון, אך בהמשך השתלבה בצוות שיפעיל אותו.

 

לדבריה, "הרגילו את האנשים פה לא לעבוד, לשבת בבית ולקבל כסף מביטוח לאומי, ולכן היה קשה לגייס עובדים. היו פה עבודות פשוטות עם שכר זעום, ואף אחד לא רצה לעבוד. אם פתחו כאן עסק הביאו את כל שדרת ההנהלה מבחוץ, והייתה תחושה שפה מחפשים רק עובדים שחורים", היא מספרת.


המכתש כפי שנראה מה"דֶק" של חדר האוכל (צילומים: דני שדה)

 

כנפו מבקשת להדגיש: "לא הייתי נגד המלון עצמו, אלא נגד העובדה שמביאים לפה כל הזמן ענפים שמספקים עבודה פשוטה, ולא תעשייה מתוחכמת. אבל אני כבר מרגישה את השינוי באוויר. אנשים מבחוץ באו וקנו פה בתים, מרגישים שיש פה הרבה באזז, אפשר לומר שמשהו נהדר קורה בלב המדבר. מי שיגיע לפה יחזור הביתה אדם לגמרי אחר, כי הוא לא יפסיק לדבר על המלון ועל מצפה רמון".

 

כנפו מונתה לאחראית על חדר האוכל של העובדים במלון החדש. לדבריה, "ישרוטל זה מקום שבו נותנים לאנשים להתקדם. מי שמתאים, מתקדם. לא מקבעים אותך במקום אחד. אני יודעת שייתנו לי להתקדם. תרשום שאני עוד אנהל פה את המלון".

 

חגית פלד ,(36) ילידת מצפה רמון, עובדת במלון "פונדק רמון" של הרשת. לפני ארבע שנים נסעה למצעד הגאווה באילת ושם הכירה את בת זוגה, עולה חדשה מברזיל. "אני כבר שמונה שנים ברשת, ועכשיו קודמתי להיות אחראית לובי במלון החדש במצפה רמון. אני שואפת להתקדם, ונמצאת כל הזמן בהכשרות והדרכות. אני הראשונה שיצאה מהארון במצפה רמון. לפני שיצאתי מהארון היה פה לא מעט רוע. היום לאף אחד לא אכפת, ולמרות שזה מקום קטן, כולם פה אוהבים אותי ואת בת זוגי", מספרת פלד.

 

יפה קלימי (51), נשואה ואם לחמישה, היא תופרת מקצועית שעבדה שנים במתפרה של מצפה רמון. גם היא השתלבה בצוות העובדים של המלון החדש. לדבריה, המקום החדש יספק תעסוקה לתושבים באזור. בעקבותיו ייפתחו פה עסקים נוספים. תהיה פה תחלופה של אנשים, וזה יביא שגשוג לאזור.

 

"עבדתי במתפרה. סגרו אותה והייתי מובטלת. שוב פתחו ולקחו אותי, ושוב סגרו ופיטרו. החלטתי ללכת למלונאות. זו פעם ראשונה שאני במלון, והכל כל כך חדש ויפה. כולם פה כמו משפחה, כולל המנהלים. נותנים פה הזדמנות לכולם. האווירה מאוד חמה", אומרת קלימי.


גיוס העובדים הושלם. חגית פלד, ויקי כנפו ויפה קלימי

 

בחודש ההרצה: 1,100 ש' לחדר

פתיחת המלון, כאמור, תהיה בפסח. ערב הפתיחה יהיה רק לעובדי ישרוטל. הפתיחה הרשמית תהיה אחרי פסח. בתקופת ההרצה, שתימשך כחודש, המחיר יעמוד על כ-1,100 שקל ללילה לחדר. אוליגרכית ידועה כבר שכרה את הסוויטה הנשיאותית לחמישה לילות תמורת 17,500 דולר.

 

מכל החדרים רואים נוף, אבל באופן טבעי בחדרים שנמצאים בקומה השנייה רואים יותר נוף מאשר אלה בקומה הראשונה. החדרים שנמצאים בקומה השנייה ובקומה הראשונה עולים אותו מחיר, אך חדרים בקומה הראשונה שיש להם בריכה פרטית יקרים יותר.

 

לילה באמצע חודש יוני לזוג על בסיס חצי פנסיון בקומה השנייה עולה 1,810 שקל. חדר בקומה ראשונה עם בריכה עולה 2,060 שקל. על וילה ללילה ביוני על בסיס חצי פנסיון תשלמו 2,360 שקל, ומחירה של וילה דה לוקס בגודל של 70 מ"ר עומד על 3,335 שקל, על בסיס חצי פנסיון. בחדרים הרגילים ניתן לארח זוג, ילד ותינוק. בווילה הרגילה עד 3 מבוגרים, ובווילה דה לוקס - זוג פלוס 2 ילדים.


בזמן ההרצה תשלמו כ-1,100 ש' ללילה. חדר סטנדרטי (צילום: אילן פינצ'וק)

 

"נציע רמה של 6 כוכבים"

"הקמנו פה מלון ברמה של 6 כוכבים, דבר שאיש לא ראה לפני כן בישראל", אומר לנו ליאור רביב, מנכ"ל רשת ישרוטל. "אלמלא שר התיירות בעבר, גדעון פת, שהביא לפה את דיוויד לואיס (הבעלים של רשת ישרוטל, ד.ש), לא היה במצפה רמון כלום. את פונדק רמון הוא הקים מתוך ציונות. אף אחד לא חשב לעשות כסף במקום כזה. גם במלון הנוכחי המחשבה הייתה יותר ציונית, כי ייקח הרבה זמן להחזיר את העלות האדירה של הקמת המלון.

 

"מדובר במלון שנמצא באחד המקומות היפים בארץ, על צוק, צופה לנוף בראשית. בכל נקודה במלון כמעט אתה נחשף לנוף הזה. אתה יושב במרפסת של חדר האוכל, ונמצא למעשה מעל המכתש. כשאתה בבריכת השחייה יש לך תחושה שאתה נשפך לתוך המכתש, וכך גם בחדר הכושר ובחדרי המנוחה של הספא. לא חסכנו בשום דבר, וכל מה ששמנו זה הכי טוב שאפשר למצוא," אומר רביב.

 

לדבריו",הספא פה הוא של 'יערות הכרמל' והמוצרים פותחו במיוחד לספא, כולל ריחות מיוחדים שהביא לנו יצרן מקומי והותאמו למקום. יש פה 'גן ילדודס' (מועדון הילדים של ישרוטל), אולם קולנוע קטן ומפואר ושירות חדרים 24 שעות ביממה, כאשר פיתחנו כלים מיוחדים להעברת המזון לחדרים, במטרה שישמור על החום במרחק הרב. ניתן לאורחים שירות של 6 כוכבים. ארבעה ג'יפים יעמדו לרשותם לנהיגה עצמית, ונאפשר להם לארגן אירועים במדבר במקומות שמיועדים לכך, כולל מסיבות".

 

עוד מבטיח רביב: "בנינו חדר אופניים משוכלל. יהיו פה מדריכים לטיולי אופניים ללא תשלום, ונעשה הכל כדי שהאורחים שלנו ייצאו מפה עם רצון לחזור כמה שיותר מהר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הכניסה ליחידות האירוח. מלון בראשית
צילום: דני שדה
מומלצים