שתף קטע נבחר

עובדי צים יקבלו תוספת שכר של 14%

פרסום ראשון: עובדי צים דרשו שיפור בתנאיהם ודרשו תוספת שכר. ההנהלה נענתה וחתמה איתם על הסכם לפיו כל עובד יקבל מענק חד פעמי של 2000 שקל בחודש ותוספת שכר של 14% במשך שלוש שנים

800 עובדי המשרדים של חברת הספנות צים יקבלו תוספות שכר ויזכו לשיפור בתנאי עבודתם - כך נודע ל-ynet. שיפור התנאים יתבצע במסגרת הסכם קיבוצי חדש שנחתם היום (ב') בחברה בין ההנהלה לוועד העובדים ולהסתדרות.

 

  

עובדי משרדי צים בחיפה דרשו שההנהלה תחתום עמם על הסכם עבודה חדש שיכלול שיפור בתנאי עבודתם, ואיימו כי ישבשו את העבודה. העובדים אף פתחו לפני כשבועיים בעיצומים קלים שנמשכו שעה וחצי. בשבוע שעבר פתחה הנהלת החברה, שבשליטת משפחת עופר, במשא ומתן עם הוועד וההסתדרות, שהסתיים הבוקר.

 

יו"ר ועד עובדי צים, אבי שטרית, ומנהל משאבי האנוש של החברה, יצחק בראונר, שלחו היום לעובדים מכתב שהגיע לידי ynet, ובו פירטו את ההסכם. מהמכתב עולה כי כל עובד בחברה יזכה למענק חד פעמי מיוחד בסך 2,000 שקל שישולם במשכורת פברואר 2011, בתחילת מרס.

 

העובדים יקבלו תוספות שכר בשיעור כולל של 14% בפריסה ל-3 שנים: 5% מינואר 2011 (תוספת שתשולם פעמיים במשכורת פברואר), 2% מינואר 2012, 5% החל מיולי 2012, 2% מינואר 2013 ו-4% מיולי 2013.

 

בנוסף, יוגדלו הפרשותיהם הפנסיוניות של עובדים המבוטחים בקרנות הפנסיה החדשות, בשיעור של 1% (0.5% חלק העובד ו-0.5% חלק המעביד) באופן מיידי ו-1% נוספים מינואר 2013.

 

עוד נקבע כי החברה תבצע תהליך הערכת עובדים בחוות דעת מסודרת ואחידה במטרה לשפר את תהליכי החברה. העובדים יקבלו משוב שוטף והדרכות. עובדים מצטיינים יתוגמלו ויתבצע מעקב ל"זיהוי חוסר התאמה של עובדים".

 

במכתב נכתב עוד כי: "מטרת הליך ההערכה המקצועית הינו שיפור וייעול תהליכי העבודה בחברה ואנו סמוכים ובטוחים כי כולנו נצא נשכרים מהמהלך הזה".

 

"הצלחנו, בהידברות ובשיתוף פעולה, לשמור על האיזון הנדרש בין הצורך והרצון לתגמל את העובדים, לבין שמירה על מסגרת תקציבית שתאפשר את המשך יציבותה של החברה", נכתב במכתב, "האתגרים הניצבים בפני החברה כפי שבאו בסקירת המנכ״ל לכל העובדים הם גדולים, ולכן, כולנו יחד נשנס מותניים ונמשיך לפעול לקידומה וחוסנה של צים בשוק הספנות הבינלאומי".

 

המידע הראשוני לידיעה זאת הגיעה באמצעות הדואר האדום

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים