שתף קטע נבחר

רמי לוי נגד מטרנה: לא אני העליתי את המחירים

יום אחרי שההורים התבשרו ב-ynet על התייקרות תחליפי החלב של מטרנה, רמי לוי הודף את טענת מטרנה לפיה רשתות השיווק אחראיות לחלק ניכר מהעלאת המחיר: "אני מסבסד את המחירים על חשבוני, בזכותי הורים קונים מזון מוזל"

מי אחראי להתייקרות תחליפי החלב של מטרנה? בעלי רשת שיווק השקמה, רמי לוי, שלח הבוקר (ב') מכתב למנכ"ל מטרנה, אפרת גילת, בו הביע את כעסו על טענות החברה לפיהן רשתות השיווק הן אלו שקובעות את המחירים בפועל.

 

כפי שפורסם אתמול ב-ynet לראשונה, תחליפי החלב של מטרנה התייקרו ב-20%-13%. אריזה של 700 ג' עולה כעת 60 שקל, בעוד שבעבר עלתה 52-47 שקל.

 

מטרנה טענה כי המחירים עלו בשל התייקרות חומרי גלם, אולם גם בגלל הרשתות, משום שהמחירים נקבעים על-ידן. למעשה, 7% מהמחיר אכן נקבע על-ידי הרשתות.

 

"נדהמתי לקרוא את תגובתכם, האומרת שרשתות השיווק קובעות את מחירי המזון לתינוקות, ולא מספרת את האמת", כתב לוי. "האמת היא שרשת רמי לוי מסבסדת בעשרות אחוזים את מוצרי המזון לתינוקות: מטרנה וסימילאק, על חשבונה, כבר שנים רבות. בזכות זה שאני מוכר מזון לתינוקות הזול בעשרות אחוזים ביחס למחיר האמיתי והנכון, זוגות צעירים יכולים להרשות לעצמם, היום בעבר ובעתיד, לרכוש מזון לתינוקות מוזל בעשרות אחוזים. זה לא קורה בזכות היצרנים והיבואנים, אלא בזכות רמי לוי - שיווק השקמה ועל חשבונו".

  

עוד כתב לוי: "טעות עשה הממונה על ההגבלים שאישר לנסטלה את קניית חב' מטרנה ממעברות. אם לא

 

היה מאשר את הקנייה, חברת נסטלה הידועה כיצרנית המזון לתינוקות הגדולה בעולם, היתה מכניסה את מוצריה לארץ והיה גורם יצרני שלישי חזק שהיה יוצר תחרות בין היצרנים והיבואנים, מה שלא קיים היום. מי שמפסיד שאין עוד גורם יצרני חזק למוצרי תינוקות, זה הצרכן נטו".

 

הורה שגילה לאחרונה את התייקרות תחליפי החלב של מטרנה, אמר ל-ynet כי עליית מחירים כה גבוהה, ובמוצר כה בסיסי, היא "מקוממת מאוד". הורה אחר אמר ל-ynet: "מדובר בעוד מכה כואבת מאוד שחוטף מעמד הביניים, שנאלץ להתמודד עם גל התייקרויות מטורף". המתחרה העיקרי של מטרנה, סימילאק, לא העלתה מחירים מאז אוקטובר 2010 ואין בכוונתה להעלות מחירים בזמן הקרוב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
בזכותי המטרנה לא יקרה יותר. רמי לוי
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים