שתף קטע נבחר

משפחת פרס שוקלת למכור את הדירה של סוניה

בני המשפחה החליטו לשפץ את הדירה הצנועה בצפון תל אביב ועורך דין פנה לשמאים להערכת שווי. לפי הערכות, המחיר לאחר שיפוץ ינוע סביב 4 מיליון שקל. לדירה ארבעה חדרים, מעלית, חנייה, מיקום מצוין ובעיקר – היסטוריה

האם דירתם של שמעון וסוניה פרס בצפון תל־אביב תוצע למכירה בקרוב? בני המשפחה החליטו בינתיים לשפץ את הדירה הצנועה, הזקוקה לעיצוב מחודש, ובמקביל ישקלו מאוחר יותר את הוצאתה למכירה — כך נודע ל"ממון".

 

 

פנייה לשמאים להערכת מחיר כבר נעשתה באמצעות עורך דין. להערכת עורך מחירון הדירות לוי יצחק, מחיר הדירה בשוק, כשתהיה משופצת, ינוע סביב ה־4 מיליון שקל. אחת הסיבות לערך הגבוה הוא היותה משכנו הפרטי של הנשיא — דירה עם היסטוריה.

 

בשלוש השנים האחרונות התגוררה סוניה פרס ז"ל בדירה בגפה, ולפי ההערכות, פרס עצמו אינו מעוניין לחזור ולגור בה בעתיד. לדברי מקורביו, בכל מקרה ההחלטה אמורה להיות מוסכמת גם על הילדים לפי צו הירושה, ותתקבל תוך מספר חודשים. הדירה ממוקמת ברחוב אופנהיימר בנווה אביבים, דירת 4 חדרים צנועה בשטח של 120 מ"ר, קומה שלישית עם מעלית וחנייה, במיקום אידיאלי בשכונה, מול המרכז המסחרי.

 

"הדירה ללא סוניה - ללא נשמה"

החיים בדירה בשנים עברו נתנו תחושה של ביתיות לשמה. בליל שישי אסור היה לפרס לקבוע דבר: הוא בארוחת שבת עם המשפחה והמאכלים של סוניה. היא מגישה, הוא מדיח כלים. מדי פעם הזמינו אח"מ, מזכיר המדינה האמריקני ושאר מנהיגי עולם. השכנים סיפרו שאיש לא הרגיש שגר שם נשיא, ואחר כך הרגישו כאילו נעלם מחייהם בן משפחה. "הדירה ללא סוניה", מספר אחד מהם, "היא ללא נשמה".

 

ההיסטוריה התל־אביבית של הזוג פרס החלה ב-1952, שבע שנים לאחר שנישאו, אז עברו לדירתם הראשונה ברחוב עמנואל הרומי, ומשם לשיכון הצבא בדרך השלום בעיר, דירה שקנה להם אביו של שמעון פרס. אביו סיפר לימים: "הבן שלי גרשון קבלן בניין, והבן שלי שמעון עובד מדינה. בכסף הוא לא מבין, אז תמיד חשבתי שצריך לעזור לו. מה שכן, יש לו אישה נפלאה, סוניה".

 

בהמשך עברו בני הזוג לגור ברחוב ארלוזורוב בעיר, מעל קפה "אנג'ל" (היום "הנרייטה"), בשכנות למשפחת הורי הזמר גידי גוב. שכנים סיפרו שסוניה ריחמה על אחת השכנות ושילמה עבורה ועד בית. האזור הפך סואן מדי, והם הצפינו לדירה באופנהיימר, כשפרס כבר היה שר בממשלה. הדירה לא עברה שיפוץ מאסיבי. סוניה פרס, להבדיל מהרבה נשות נבחרינו, נודעה בצניעותה ובפשטותה.

 

מבית הנשיא סירבו להתייחס לידיעה, וציינו: "אנו מכבדים את זכותם של המשפחה לפרטיות".

 

הידיעה פורסמה במוסף "ממון" של "ידיעות אחרונות"

 

  • לעמוד הפייסבוק של ynet כלכלה וצרכנות

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שמעון וסוניה פרס זכרונה לברכה
צילום: הרניק נתי, לע"מ
הבניין ברחוב אופנההימר
צילום: מתי אלמליח
מומלצים