שתף קטע נבחר

מכתב רבנים לקצב: חזק ואמץ, האמת תתגלה

בלעדי: עשרות רבני יישובים וראשי ישיבות שיגרו איגרת תמיכה לנשיא לשעבר, שהורשע באונס: "כל העם היושב בציון מייחל ליום שיוסר העוול, ויאיר אור האמת והצדק - ואז רבים ישמחו איתך". בין החותמים: הרב שלמה אבינר והרב צבי טאו

ההרשעה הייתה נוקבת, שלב הטיעונים לעונש הסתיים וגזר הדין יינתן בעוד כשבועיים, אבל רבנים בכירים בציונות הדתית ממשיכים להאמין בחפותו של הנשיא לשעבר משה קצב: ל-ynet נודע כי עשרות רבני יישובים, ראשי ישיבות ומחנכים שיגרו לקצב איגרת שבה כתבו לו: "חזק ואמץ על עמידתך הבלתי מתפשרת על האמת - מראש עד סוף".

 

 

בין החותמים על האיגרת: הרב צבי טאו - הנחשב למנהיג הזרם ה"ממלכתי" בציונות הדתית, הרב שלמה אבינר מבית-אל, הרב משה הגר - ראש המכינה הקדם-צבאית ביתיר, ראשי ישיבת הר-המור הנחשבת לספינת הדגל של הציבור המכונה "חרד"לי". המכנה המשותף לחותמים הוא שכולם מייחסים למדינת ישראל משמעות דתית, כחלק מהליך הגאולה, ורואים בנושאי התפקידים הבכירים בה שליחי מצווה. 

 

"לכבוד נשיאה לשעבר של מדינתנו", נפתחת האיגרת, "אל תירא ואל תחת, כי האמת תורֶה דרכה, וגם אם תתמהמה, בוא תבוא, וייכלמו כל רודפי שקר".

 

במכתבם תוקפים הרבנים את התקשורת ורומזים כי היא מהגורמים לתוצאות השקר של המשפט: "כל העם היושב בציון נאנח ונאנק תחת עול המדיה המרעיל את חיינו, מצפה להשבת הטהרה לחיינו הציבוריים, ומייחל ליום שיוסר העוול ויאיר אור האמת והצדק - ואז רבים רבים יגאלו וישמחו איתך".

 

"בהערכה רבה"

את תחושותיהם בעקבות פסיקת בית המשפט הם מבטאים באמצעות פסוק מספר ישעיהו: "ויקַו למשפט והנה משׂפַּח", ופירוש רש"י לפיו התקווה למשפט צדק מתנפצת, ובמקומו יש "נגע" או "חטא על פשע".

 

בסיום מדגישים הרבנים כי יחסם לנשיא לשעבר לא השתנה בעקבות הרשעתו בשני מקרי אונס, במעשים מגונים ובהטרדות מיניות, וחותמים ב"כבוד רב

ובהערכה רבה - כאז כן עתה". את היחס החיובי העקבי כלפיו ביטאו באמצעות הפסוק מספר תהלים: "ויבטחו בך יודעי שמך כי לא עזבת דורשיך ה'".

 

כבר לאחר הרשעת קצב אמר הרב אבינר ל-ynet: "חשבתי שיזכו אותו, והופתעתי. אני לא מבין את הכרעת הדין. לא מבין כלל את השיקולים שלהם. ראיתי את החומר, כולם יכולים לראות אותו".

 

על השופטים אמר: "לפעמים אפשר לטעות. כל אחד יכול לטעות. אני יכול, אתה יכול, גם בית המשפט יכול".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנשיא לשעבר קצב. "רק חזק ואמץ"
צילום: עופר עמרם
הרב אבינר. בין החותמים
צילום: דודי ועקנין
מומלצים