שתף קטע נבחר

"הרבנים התומכים בקצב - שותפים לדבר עבירה"

בארגונים הדתיים הזדעזעו ממכתב תמיכת הרבנים בקצב: "זה חילול שם שמים עצום, כשרבנים שעוֹטים על עצמם אדרת של תורה ולא בקיאים בחומר הראיות מגנים על אנס שהורשע"

מכתב הרבנים שתומכים בנשיא לשעבר משה קצב, שהורשע במעשי אינוס ומעשים מגונים, עורר תגובות נזעמות גם בציבור הדתי. באיגרת התמיכה, שנחשפה לראשונה ב-ynet, בירכו הרבנים את קצב על "העמידה הבלתי מתפשרת על האמת" והוסיפו: "כל העם היושב בציון מייחל ליום שיוסר העוול - ויאיר אור האמת והצדק".

 

 • איזה עונש צריך להטיל על הקצב? בואו להצביע בסקר שלנו

   

  עו"ד ד"ר אביעד הכהן, דיקן מכללת שערי משפט, שייצג את ארגוני הנשים בעתירה נגד הסדר הטיעון עם קצב, אמר: "זו בושה

  וכלימה, וחילול שם שמים גדול מאין כמוהו שרבנים שעוטים על עצמם אדרת של תורה ולא בקיאים בחומר הראיות מגנים על אנס שהורשע. אפשר וצריך לגלות אמפתיה כלפי חוטא, אך מכאן ועד הבעת תמיכה גורפת בו - המרחק גדול".

   

  בארגון הנשים הדתיות "קולך" הזכירו כי "תורת ישראל מתייחסת לאונס כאל רצח" והוסיפו שלפיכך "הרבנים החתומים על המכתב צריכים להבין שכאשר הם מגוננים על מורשע באונס הם נעשים שותפים לדבר עבירה, מתירים את דמן של נשים, נערות וילדים, וגורמים להפקרות ופוגענות של בעלי כוח וסמכות כלפי הכפופים להם".

   

  גם בארגון "נאמני תורה ועבודה" הביעו פליאה ותמיהה על המכתב שכדבריהם, גם אם היה אישי - אינו

  מוסיף כבוד לתורת ישראל.

   

  "בעוד שאנו מסוגלים להבין - גם אם לא לקבל - רצון להביע אמפתיה לאדם שמשלם מחיר כבד על מעשיו, אנו מוחים ומתריעים מפני כל ניסיון להצדקתו אל מול מערכת המשפט", נמסר מהארגון. "מדובר בהתערבות מוזרה ובלתי מוסברת של רבנים בשיקולי משפט שלא נטלו בו חלק. ישנו הבדל ברור בין ביקורת לגיטימית על התנהלותה של התקשורת או המערכת המשפטית לבין ביטול ועיקור כוחה של הרשות השופטת. השלכותיו של מכתב זה עלולות להיות מסוכנות ולהוביל למצב שבו איש את רעהו חיים בלעו".

   

  ח"כ אורי אורבך אמר: "אינני יודע על סמך אילו עובדות נכתב המכתב הזה. חובתנו היא לעמוד לצד הקורבנות ולא לצד הפושעים".


 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  קצב. הגזימו עם האמפתיה
  צילום: עופר עמרם
  מומלצים