שתף קטע נבחר

אישום: בר מוחא ניהל ארגון פשע מהטלפון בכלא

עשרה חברים בארגונו של איציק בר מוחא הואשמו בסחיטה באיומים לאחר שנתנו הלוואות שלא כחוק בסך 3.3 מיליון שקל. אחד הגובים איים: "אתן לך לבכות בכל העיר... הייתי שובר לך את העצמות"

ניהל ארגון פשיעה דרך הטלפון. פרקליטות מחוז ירושלים הגישה הבוקר (יום ה') לבית משפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד איציק בר-מוחא ותשעה בני אדם שפעלו במסגרת ארגון הפשיעה שלו. בר מוחא מרצה עונש מאסר, וניהל את הארגון באמצעות טלפון מכלא השרון. לפי כתב האישום, הם נתנו הלוואות בניגוד לחוק, בהיקף של כ-3.3 מיליון שקלים, והרוויחו מהריבית כ-350 אלף שקל בחודש. את הרווח הם השיגו בסחיטה ואיומים.

 

 

לפי כתב האישום, ממאי 2010 קיבלו הנאשמים, החברים בארגון הפשיעה, הוראות מבר מוחא, שניהל את הארגון דרך הטלפון בכלא. הוא החליט על חלוקת הרווחים בין חבריו, קיבל עדכונים על פעילות הארגון, הנחה את החברים בו וכיוון את פעולותיהם. את כל הפעולות עשה דרך הטלפון, כשאשתו אבלין מקשרת בינו לבין חברי הארגון באמצעות שיחת ועידה.

 

 

לכל אחד מהנאשמים היה תפקיד מוגדר, כשאשתו של בר מוחא משמשת כמנהלת הארגון וכמתווכת בין בעלה לשאר החברים בו. פעילותו העיקרית של הארגון היתה הפעלת רשת הלוואות, במסגרתה הלוו הנאשמים לכ-250 בני אדם סכומי כסף של מאות אלפי שקלים. כדי לגבות את הריבית הגבוהה - 4% לשבוע - השתמשו החברים בארגון באיומים ובאלימות.

 

"אשים לך חצאית אם לא תשלם"

אחד הנאשמים, מאור מהגר, איים על אחיו הצעיר של אדם שהיה חייב כסף, כי "אעלה לסבתא שלך לגרום לה לקבל התקף לב בבית... יש לו בדיוק חמש דקות להתקשר... אבא שלך עוד יקבל ממני היום יציאה אחו-שרמוטה". לחייב אחר אמר: "אתן לך לבכות בכל העיר... הייתי שובר לך את העצמות. אתה תשלם עבור ההתנהגות הזו".


בר-מוחא בבית המשפט (צילום: גיא אסיאג)

 

הוא יצר קשר עם חייב אחר ואיים: "אשים את אשתך זונה בכביש,

זונה אני אעשה מאשתך בכביש". מהגר אף איים באלימות: "אני אוציא אותך כחול...אם יום ראשון אתה לא מביא את הכסף אז אני מוריד אותך אישית לגן העצמאות... אני מבטיח שאני אשים לך חצאית אם לא תשלם עד יום ראשון... אני אעשה ממך צחוק ויוציא אותך עם אודם וחצאית ועקבים".

 

הארגון ניהל "קווי הלוואות" באזורים שונים בארץ, כשבראש כל קו עמד אחד הנאשמים. האישום הראשון והמרכזי מייחס לבר מוחא עבירה של עמידה בראש ארגון פשיעה על פי החוק למאבק בארגוני פשיעה, לאשתו, לאלירן דרי ולאלי אוחנה עבירה של ניהול ארגון והכוונת פעילות בארגון פשיעה ולדבורה דרי עבירה של סיוע לניהול ארגון והכוונת פעילות בארגון פשיעה.

 

עו"ד רצון דרחי, פרקליטם של איציק בר-מוחא ואשתו, אמר ל-ynet כי "המציאות רחוקה שנות אור מהפרטים שמתוארים בכתב האישום. במהלך המשפט יתברר שהפרקליטות והיחידה החוקרת במשטרה רואים צל הרים כהרים". סניגוריהם של שאר הנאשמים - עו"ד שחר חצרוני, עו"ד תמיר סננס, עו"ד עומר גואטה ועו"ד צח נצר - מסרו בתגובה לכתב האישום כי "נגיב אליו לאחר עיון, הלקוחות שלנו מכחישים כל קשר לעבירות המיוחסות להם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בר מוחא. אשתו עשתה שיחות ועידה
צילום: גיא אסיאג
מומלצים