שתף קטע נבחר

עונש קל לרופא שמכר גימלים תמורת 150 שקלים

בית משפט השלום בפתח תקווה מתח ביקורת קשה על הרופא שמכר אישורים רפואיים מזוייפים לחיילים תמורת 150 שקל, אך הסתפק בעונש של שלושה חודשי עבודות לתועלת הציבור

סיפקו "גימלים" לחיילים בריאים - ויצאו בזול : רופא שהורשע במסגרת הסדר טיעון בכך שנתן לחיילים אישורים רפואיים מזוייפים זכה הבוקר (יום ה') לביקורת קשה מצד בית המשפט. עם זאת, החליטה שופטת בית משפט השלום בפתח תקווה לגזור עליו ועל שני פרמדיקים שסייעו לו עונשים קלים למדי. 

 

 

השלושה הואשמו במסגרת פרשת "רופאים בשחור", כי פתחו "בית חרושת לגימלים" ומכרו כל אישור בתמורה ל-150 שקלים. השופטת ליה לב און גזרה על הרופא, ד"ר עבדול עזיז בדיר, שלושה חודשי שירות לתועלת הציבור ועל שני הפרמדיקים שסייעו לו 250 שעות לתועלת הציבור.

  

השופטת לב און כתבה בגזר הדין כי לא מדובר במעידה חד פעמית של הרופא, "אלא במעשים חוזרים במסגרתם ניצל לרעה את סמכותו הרפואית להנפיק תעודות מחלה לחולים ולא לבריאים". השופטת הוסיפה כי "הנאשם סיים את התמחותו כרופא בטרם ביצוע העבירה, וחרף הבנתו את הפסול שבמעשיו, סיפק תעודות כוזבות, גם כדי לשמור על מקום עבודתו".

 

מלבד ד"ר בדיר, גזר בית המשפט עונשים גם על שני פרמדיקים, עזמי בדיר ואחמד סרסור, שעבדו עמו יחד במרפאת "ש.ר.ד" בכפר קאסם. הם קיבלו עונש של 250 שעות לתועלת הציבור וקנס כספי של 5,000 שקלים."הנאשם הוא רופא במקצועו,

בפעולתו כרופא יש משום תוספת חומרה למעשיו למול מעשי הנאשמים, ששימשו כאחים במרפאה", כתבה השופטת, "וזאת משום שחתימתו כרופא על תעודות המחלה הכוזבות מעניקה להן את תוקפן".

  

עו"ד אורית חיון, שייצגה את השניים, אמרה כי היא מתכוונת לערער על הרשעתם, מאחר שלדבריה, השניים הם פעילי זכויות אזרח והדבר עלול להכתים אותם ולפגוע באפשרויות התעסוקה שלהם בעתיד. "קיווינו שבית המשפט ייעתר לבקשה לא להרשיעם, כי הם עומדים בקריטריונים לאי הרשעה", אמרה.

 

הפרשה נחשפה לפני שלוש שנים כאשר שלטונות הצבא החלו לחשוד, לאחר שהחלו להתקבל אישורי מחלה רבים של חיילים דווקא מכפר קאסם. סוכנים סמויים שהתחזו לחיילים הגיעו למרפאה, והצליחו להפליל את הנאשמים בפרשה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סי די בנק
150 שקל לגימל (אילוסטרציה)
צילום: סי די בנק
עו"ד אורית חיון
מומלצים