שתף קטע נבחר

צילום: חגי אהרון

לא ביום האשה: נדחה גזר דינו של קצב

משפט האונס של הנשיא לשעבר יגיע לישורת האחרונה בעיכוב של שבועיים, רק ב-22 במרס, "מטעמי בית המשפט"

הטיעונים לעונש כבר נשמעו, אבל גזר הדין הדרמטי במשפטו של הנשיא לשעבר והאנס, משה קצב, יינתן באיחור של שבועיים. בבית המשפט המחוזי בתל-אביב הוחלט בצהריים (יום א') לדחות את הדיון שבו ייגזר עונשו של קצב, שהורשע באונס ובשורת עבירות מין חמורות, ל-22 במרס - במקום המועד המקורי, שנקבע ל-8 במרס.

 

נשיא ואנס - עמוד מיוחד ב-ynet

 

לפי ההודעה בנושא, הוחלט לדחות את מתן גזר הדין "מטעמי בית המשפט". בהנהלת בתי המשפט סירבו היום להתייחס לשאלה אם יש לדחייה קשר לעובדה שהמועד המקורי נקבע בדיוק על יום האשה הבינלאומי.

 

בשבוע שעבר דרשו נציגי המדינה להטיל על קצב עונש מאסר ממושך, בשל "החרפה שהמיט על מוסד הנשיאות". עם זאת, הודיעו נציגי התביעה כי יתחשבו ב"מסע העכור שהתנהל נגדו בתקשורת. יש ליתן לגורם זה משקל לקולא, אם כי באופן מדוד". נוסף על המאסר הממושך, דרשה התביעה גם לחייב את קצב לשלם פיצוי משמעותי למתלוננות וכן להטיל עליו קלון.

 

מנגד, הדגישו פרקליטיו של קצב את עינוי הדין שנגרם לו, "המתבטא בשפיטתו על-ידי התקשורת בטרם משפט, ובקול ההמון שיצא פה אחד נגדו". ההגנה הרבתה לדבר אודות הדמוניזציה שנעשתה לקצב בציבור, והדגישה את "גלי השנאה והלעג שהיו מנת חלקו מזה יותר מארבע שנים, באשר אין להם אח ורע בכל תולדות ההיסטוריה המשפטית בישראל".

 

נטען כי "הפרסומים בתקשורת, ההדלפות המגמתיות, התבטאויות אנשי ציבור כולל היועץ המשפטי לממשלה, מצדיקות הקלה מפליגה בעונשו של הנאשם, שלא זכה למשפט הוגן והגיע למשפט כשהוא מפורק, חבול, מבוזה ומוכה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משה קצב. עוד שבועיים של חסד
צילום: עופר עמרם
מומלצים